گزارش های صلح وسازش

آزادی ۱۴۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد زندان‌های استان مرکزی در سال جاری

٠٢ اسفند ١٣٩٥
آزادی ۱۴۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد زندان‌های استان مرکزی در سال جاری

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مرکزی از آزادی ۱۴۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد این استان درسال جاری تا کنون خبر داد .

علی عباس فلاحتی مطلق از آزادی ۱۴۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد این استان درسال جاری تا کنون خبر داد .


وی با اعلام این خبر گفت : برای آزادی این زندانیان در مجموع حدود ۱۰۷ میلیارد و ۴۳۷ میلیون ریال از محل منابع مالی ستاد دیه استان ، اخذ رضایت شکات ، پذیرش اعسار و پرداخت وام از طریق بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و منابع مربوط به صندوق خسارت های بدنی تامین و پرداخت شده است.


مدیرکل زندان های استان مرکزی افزود : مبلغ کل بدهی این افراد که شامل ۱۳۹ نفر مرد و ۲ نفر زن با جرایم دیه ، مهریه ، نفقه و بدهی مالی غیر کلاهبرداری بوده است ۱۰۷ میلیارد و ۴۳۷ میلیون ریال بوده که ۴۱۵ میلیون ریال از این مبلغ از محل رضایت شکات تامین شده است .


فلاحتی مطلق همچنین گفت: با تکیمل پرونده و تامین منابع مورد نیاز تعداد ۵۹ نفر دیگر از زندانیان به مبلغ ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بدهی مالی ، نفقه و دیه که مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال آن را شکات گذشت نموده اند این افراد در شرف آزادی قرار داشته که طی روزهای آتی پس از طی مراحل قانونی از زندان آزاد خواهند شد .


مدیر کل زندانهای استان مرکزی در پایان ضمن اعلام این خبر که در حال حاضر تعداد ۱۹۹ نفر از محکومین جرایم غیر عمد محکومیتهای دیه،مهریه و نفقه ، مالی و…در زندانهای استان منتظر کمکهای خیرین هستند از مردم خیر و نوعدوست استان مرکزی خواست به منظور آزاد سازی زندانیان این افراد کمکهای نقدی خود را به شماره حساب سیبای ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ نزد بانک ملی ایران و شماره حساب ۶۰۲۰۰۶ نزد بانک کشاورزی واریز نمایند تا این افراد نیز در آستانه سال جدید بتوانند درکنار خانواده های خود باشند .

منبع: روابط عمومی سازمان زندان ها

نظر خود را ثبت کنید

comment