گزارش های صلح وسازش

با تلاش اعضای شورای حل اختلاف صورت گرفت؛

صلح و سازش پرونده قتل عمد پس از 15 سال در میاندوآب

١٧ دي ١٣٩٧
صلح و سازش پرونده قتل عمد پس از 15 سال در میاندوآب

میانجیگری اعضای شعبه 12 شورای حل اختلاف میاندوآب و جلب رضایت از اولیای دم، پرونده قتل عمد پس از 15 سال ، منجر به رهایی محکوم علیه از مجازات قصاص نفس گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، با تلاش و زحمات شبانه روزی اعضای شعبه 12 شورای حل اختلاف میاندوآب و هماهنگی های بعمل آمده از ناحیه "حجت الاسلام و المسلمین گل حسینی" ریاست محترم دادگستری شهرستان میاندوآب و رابط شوراهای حل اختلاف این شهرستان، پرونده قتل عمد در تاریخ 97/10/10 با جلب رضایت از اولیای دم مقتول به صلح و سازش منجر شد و محکوم علیه پس از 15 سال تحمل حبس، از مجازات قصاص نفس رهایی یافته و باعث بازگشت وی به کانون خانواده شد.

بر اساس گزارش واصله شخصی در سپیده دم سال 1382در یکی از روستاهای توابع شهرستان میاندوآب مرتکب قتل عمدی می گردد که پس از طی مراحل دادرسی و صدور حکم قصاص توسط محاکم قضایی استان آذربایجان غربی میشود.

سپس پرونده به مجتمع شوراهای حل اختلاف حوزه قضایی میاندوآب جهت برقراری صلح و سازش ارجاع می شود و اعضای شوراهای حل اختلاف این حوزه در راستای انجام رسالت ذاتی خویش و با بهره گیری از ظرفیت های متنفذین منطقه و با تشکیل جلسات متعدد صلحی و همچنین حضور در منازل اولیای دم با بیان توصیه های پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) در خصوص جایگاه عفو وگذشت در دین مبین اسلام توانستند به حول و قوه الهی در عملی خداپسندانه و با اقتباس از سنت حسنه پیامبر اسلام رضایت اولیای دم پرونده قتل عمد را جلب کنند و پس از گذشت 15 سال خانواده مقتول از قصاص قاتل گذشت کردند.

گفتنی است در سال گذشته تعداد 12 فقره پرونده قتل و در سال جاری تعداد 3 فقره پرونده قتل با میانجیگری و وساطت اعضای شوراهای حل اختلاف استان آذربایجان غربی و جلب رضایت از اولیای دم منجر به رهایی محکومین به قصاص از مجازات اعدام شده است.

نظر خود را ثبت کنید

comment