گزارش های صلح وسازش

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه خبر داد؛

صلح و سازش در پرونده ی قتل پس از گذشت 7 سال

٢٢ دي ١٣٩٧
صلح و سازش در پرونده ی قتل پس از گذشت 7 سال

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: با تلاش اعضای ستاد تالیف قلوب شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه پس از هفت سال نزاع و درگیری قبیله ای، یک پرونده ی قتل پس از گذشت 7 سال به صلح و سازش منجر شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "جبار تجری" در تشریح جزئیات این پرونده گفت: درسال 1390 در روستایی از توابع استان کرمانشاه برحسب اختلاف خانوادگی و عدم سازش و توافق در زمین های کشاورزی نزاعی به وقوع پیوسته که منجر به کشته شدن و به قتل رسیدن 4 تن از اهالی روستا که نسبت فامیلی هم با هم دارند؛ می شود.
 وی افزود: در مرحله ی بدوی پس از گزارش پاسگاه مربوطه و در جریان قرار گرفتن پرونده و سیر مراحل قانونی 4 قاتل دستگیر و حکم به قصاص قاتلین صادر و پرونده تایید و استیضان حکم از دیوان عالی جهت اعدام صادر و ابلاغ گردید.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: این پرونده به درخواست خانواده های قاتلین و دستور رئیس کل دادگستری در سال 1396 به شورا و ستاد تالیف قلوب ارجاع و با تلاش های شبانه روزی اعضا و دبیران و معتمدین و صاحب نفوذان محلی در جهت صلح میان خانواده های درگیر در مخاصمه سرانجام زحمات همکاران موثر واقع گردید و با توجه به اینکه رعب و وحشت در آن منطقه حکم فرما شده بود و خیلی از اهالی روستا محل زندگی خود را ترک کرده بودند؛ سازش ایجاد گردید.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه در پایان تصریح کرد: بحمداله در دی ماه سال جاری رضایت محضری از اولیای دم در یکی از دفتر خانه های کرمانشاه اخذ و پرونده منجر به صلح و سازش و مختومه گردید.

نظر خود را ثبت کنید

comment