رویدادی های صبری

رییس شوراهای حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد:

لزوم بهره‌گیری از ظرفیت ریش سفیدان به دلیل شناخت کامل از مردم و منطقه خود

١٣ آذر ١٤٠٠
لزوم بهره‌گیری از ظرفیت ریش سفیدان  به دلیل شناخت کامل از مردم و منطقه خود

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در امور شورا‌های حل اختلاف اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت ریش‌سفیدان، بزرگان و متنفذین به‌دلیل شناخت کامل از مردم و منطقه مفیدتر است، افزود: به سبب آنکه سفیران صلح و همیاران شورا و صلح یاران، ریشه اختلافات را بهتر می‌شناسند، توانایی اصلاح امور اختلافی را دارند.

 ستاد ملی صبر- به منظور استفاده از ظرفیت بزرگان، ریش‌سفیدان، متنفذین شهری و روستایی شهرستان مارگون در استان کهگیلویه و بویراحمد نشست صلح‌یاران شهرستان مارگون برگزار شد.

این نشست با حضور صلح‌یاران شهرستان مارگون و حجت‌الاسلام والمسلمین ساجدی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در امور شورا‌های حل اختلاف برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ساجدی در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع امنیت در جامعه اظهار کرد: شایسته است قبل از اینکه بین مردم ناراحتی و کدورتی رخ دهد و یا پرونده‌ای تشکیل شود، از وجود بزرگان و ریش‌سفیدان استفاده شود تا میان مردم صلح و سازش صورت گیرد.

معاون قضایی دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت ریش‌سفیدان، بزرگان و متنفذین به‌دلیل شناخت کامل از مردم و منطقه مفیدتر است، افزود: به سبب آنکه سفیران صلح و همیاران شورا و صلح یاران، ریشه اختلافات را بهتر می‌شناسند، توانایی اصلاح امور اختلافی را دارند.

در ادامه این نشست علیرضا بهنام، رئیس دادگاه عمومی مارگون عنوان کرد: به‌منظور کاهش مراجعات شهروندان به محاکم قضایی، جلب مشارکت‌های مردمی و رفع اختلافات محلی و کم کردن ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی از جمله اهداف فعالیت شورا‌های حل اختلاف در برگزاری این نشست است.

وی تصریح کرد: باید همتی به خرج داد تا از ظرفیت بزرگان و ریش سفیدان در منطقه استفاده کرد تا با صلح و سازش هم کینه و اختلاف از میان مردم رخت ببند و هم شاهد کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری باشیم.

بهنام اظهار کرد: هر پرونده‌ای که در بدو ورود در شورای حل اختلاف سازش می‌شود، از حجم کار دادگاه و محاکم تجدید نظر می‌کاهد و از طرفی آرامش و دوستی را برای مردم به ارمغان خواهد آورد.

نظر خود را ثبت کنید

comment