رویدادی های صبری

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی خبر داد:

صلح و سازش دو فقره پرونده قتل در آذربايجان غربی

١٣ آذر ١٤٠٠
صلح و سازش دو فقره پرونده قتل در آذربايجان غربی

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از سازش دو فقره پرونده قتل با تلاش هسته های بخشایش درمیاندوآب این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "ناصر عتباتی"  با اعلام خبر صلح و سازش در دو فقره قتل با تلاش هسته‌های بخشایش در میاندوآب اظهار کرد: درسال ۱۳۹۸ فردی در شهر میاندوآب همسر خود را به قتل می‌رساند و از آن تاریخ در بازداشت و منتظر قصاص بود، ولی با تلاش هسته‌های بخشایش میاندوآب و در راستای نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش که بخشی از سند تحول قضایی می‌باشد پس از ماه‌ها تلاش شبانه روزی با گذشت اولیاء دم منجر به سازش شده و محکوم از قصاص نفس رهایی و فرصت دوباره زندگی می‌یابد.

وی افزود: در پرونده دیگری در پی وقوع یک نزاع دسته جمعی در شهر خوی فردی مرتکب قتل گردیده و علت قتل نیز کدورت سابق فی مابین بوده است،قاتل به قصاص محکوم و حکم وی در دیوان عالی کشور نیز تایید گردیده بود، ولی با گذشت اولیاء دم، وی نیز قصاص نفس رها و حیاتی دوباره یافت.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی عنوان کرد: به حول و قوه الهی و در نتیجه تلاش‌ها و زحمات مسولین قضایی و شورای حل اختلاف و هسته‌های بخشایش با احتساب این دو فقره سازش تا کنون در سال ۱۴۰۰ تعداد پانزده فقره سازش در پرونده‌های قتل عمد محقق شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سنت حسنه بخشش و گذشت سنتی است که مورد تاکید خداوند، پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار بوده است، آرامش و لذتی که در پی این گذشت حاصل می‌شود قابل وصف نیست.

نظر خود را ثبت کنید

comment