رویدادی های صبری

دبیر ستاد ملی صبر خبر داد؛

راه اندازی پویش بخشایش حسینی

٠٦ شهريور ١٣٩٨
راه اندازی پویش بخشایش حسینی

دبیر ستاد ملی صبر صلح و بخشایش را از اصلی ترین پیام های عاشورا عنوان کرد و گفت: ستاد ملی صبر با نگاه ویژه به مراسم های مذهبی و لزوم ترویج فرهنگ صلح، بخشایش و رضایت براساس سیره اهل البیت(علیهم السلام) در سال جاری پویش بخشایش حسینی را همزمان با آغاز ماه محرم راه اندازی می کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "دکتر سید محمدرضا خوشرو" گفت: بخشایش از متعالی ترین ارزش های انسانی است که هم در ادیان مختلف بدان تاکید شده و هم از نظر علمی نتایج شگفت آوری در حوزه های روانشناختی و جامعه شناسی دارد.

وی افزود: پویش بخشایش حسینی با تاسی از سیره امام حسین(ع) در مواجه با حر بن یزید ریاحی در کربلا راه اندازی می شود.

دبیر ستاد ملی صبر هدف این پویش را نهادینه کردن روحیه صبر، گذشت و بخشایش در جامعه عنوان کرد و افزود: تلاش می کنیم تا با نقش آفرینی واعظان، مداحان، شاعران اهل البیت (علیهم السلام) در هیات مذهبی به فعال سازی ظرفیت های مردمی اقدام نماییم.

"خوشرو" خاطرنشان کرد: ستاد ملی صبر در هفدهمین نمایشگاه فرهنگی عطر سیب برای ترویج صلح، بخشایش و رضایت حضور دارد و علاقه مندان می توانند از نزدیک با فعالیت های این ستاد آشنا شوند همچنین اميد است با پيوستن اقشار مختلف در طول ماه های محرم و صفر بخشايش و گذشت و رضايت صاحبان حق بيش از پيش رايج و با الگو گيری از اسطوره های معنوي اين ارزش ها، روح برادری و همدلی ميان آحاد جامعه، جاري و ساري گردد.

گفتنی است این نمایشگاه از ۵ الی ۱۱ شهریور ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۱ در محل بوستان گفت گو واقع در بزرگراه چمران برپا می باشد.

#بخشایش_حسینی

نظر خود را ثبت کنید

comment