رویدادی های صبری

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان:

اختلاف طایفه ای با 21 کشته و زخمی در دلگان استان سیستان و بلوچستان به سازش ختم شد

١٨ ارديبهشت ١٣٩٨
اختلاف طایفه ای با 21 کشته و زخمی در دلگان استان سیستان و بلوچستان به سازش ختم شد

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: خونین ترین درگیری طایفه ای دهه اخیر در دلگان با ۲۱ کشته و زخمی به صلح و سازش انجامید.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا بندانی" اظهار کرد:  به همت اعضای شورای حل اختلاف، دفتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان، شورای تامین استان، شورای تامین شهرستان و معتمدین و سران طوایف دلگان، امام جمعه دلگان، درگیری طایفه ای بین دوطائفه بهزادی و فولادی منطقه چاه گیجی که در سال ۹۶ آغاز شده بود و منجر به ۶ کشته و بیش از ۱۵ زخمی شده بود به سازش ختم شد.
وی افزود: درگیری بین دو طائفه که در اواخر سال ۹۶ به وقوع پیوست، تنها در یک روز ۵کشته و تعداد زیادی زخمی برجای گذاشت و در سال ۹۷ نیز یک نفر کشته شد و بعد از آن نیز با اعمالی نظیر گروگانگیری همراه بود.
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با مصوبه شورای تامین و دستگیری تعدادی از متهمین توسط نیروی انتظامی و تحویل تعدادی دیگر از متهمان توسط معتمدین در سال۹۷ و تلاش ها برای برقراری صلح و سازش بین دو طایفه نتیجه داد و اختلافات به پایان رسید.

وی در ادامه بر نقش اثرگذار معتممدان، بزرگان و ریش سفیدان در حل و فصل پرونده های مهم تاکید کرد و گفت: اعضای شورای حل اختلاف، معتمدان بزرگان و سران طوایف دراستان سیستان و بلوچستان بازوی توانمند دستگاه قضایی هستند که جای بسی قداردانی اززحمات آنها وجود دارد.

نظر خود را ثبت کنید

comment