رویدادی های صبری

رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان خبر داد؛

رهایی محکوم به قصاص پس از 8 سال با رضایت اولیای دم

١٨ ارديبهشت ١٣٩٨
رهایی محکوم به قصاص پس از 8 سال با رضایت اولیای دم

رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان گفت: جوان زندانی پس از 8 سال با رضایت اولیای دم به آغوش گرم خانواده بازگشت.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "مظفر حمزه یی" گفت: در نخستین ماه بهار سال 1398 با عنایت خداوند متعال پرونده ای با موضوع قتل عمد در شورای حل اختلاف ویژه زندان شهرستان بندرعباس با صلح و سازش و نجات جوان زندانی مختومه شد.

وی افزود: در بهار سال1390 پرونده ای با موضوع قتل عمدی در یک نزاع در روستایی درحوزه قضایی شهرستان حاجی آباد مطرح و پس از تحقیقات اولیه توسط مقام قضایی و مرجع انتظامی مشخص شد که در حاشیه یک مراسم عروسی، نزاعی رخ داده و فردی 18 ساله به نام مرحوم (س  ک) حین نزاع بر اثر اصابت چاقو جان خود را از دست داده است.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان گفت: با تلاش صورت گرفته در سریعترین زمان ممکن ضارب که او نیز جوانی 18 ساله بوده، دستگیر و به ایراد جرح با چاقو و قتل مقتول و شرب خمر اقرار کرد. باتکمیل پرونده و درخواست قصاص اولیاء دم و اعلام ختم تحقیقات و رسیدگی در شعبه اول دادگاه کیفری استان هرمزگان حکم قصاص قاتل (ه-ع) صادر گردید.

وی افزود: با توجه به جوانی قاتل و اظهار ندامت، شعبه بیست و یک شورای حل اختلاف شهرستان بندرعباس مستقردر زندان مرکزی بندرعباس به پرونده ورود کرد و با تشکیل جلسات متعدد اعضای شورا و خانواده مقتول در روستای محل سکونت ایشان و با حضور ریش سفیدان، بزرگان و خیرین محلی در نهایت این تلاش ها به بار نشست و اولیاء دم بامصالحه رضایت خود را اعلام و قاتلی که جوانی خود را با اشتباهی مرگبار تباه کرده بود؛ با گذشت اولیاء دم دوباره به زندگی بازگشت.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم در سال جاری باتلاش بی وقفه پرسنل خدوم این مجموعه شاهد رشد روز افزون صلح و سازش در پرونده های شوراهای حل اختلاف استان باشیم.

نظر خود را ثبت کنید

comment