رویدادی های صبری

رئیس شوراهای حل اختلاف استان خوزستان خبر داد؛

رهایی 5 محکوم به قصاص از چوبه دار

٢١ آذر ١٣٩٧
رهایی 5 محکوم به قصاص از چوبه دار

رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان از رهایی 5 نفر از محکومین به قصاص از چوبه دار با تلاش و کوشش فراوان رئیس دادگستری، دادستان و اعضاء شورای حل اختلاف شوشتر خبر داد.

به گزارش ستاد ملی صبر، معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان با اعلام این خبر گفت: در راستای رسالت ذاتی شورای حل اختلاف و تلاش برای ایجاد صلح و سازش و توسعه و گسترش این فرهنگ در جامعه، رئیس دادگستری، دادستان و اعضاء پر تلاش و خدوم شورای حل اختلاف شوشتر توانستند با جلب رضایت خانواده های مقتولین، 5 نفر از محکومین به قصاص در شوشتر را از چوبه دار رها کنند.

وی افزود: در سال 1393 در روستای زویه 2 واقع در بخش شعیبیه از توابع شهرستان شوشتر نزاعی بین دو طایفه به وقوع پیوست که از نظر وسعت حادثه از نوادر پرونده های در سطح استان و حتی کشور که قریب به 100 خانواده را مستقیم و بیش از 3 هزار نفر به طور غیر مستقیم تحت تأثیر قرار داده و از نظر جغرافیایی مراجع قضایی و انتظامی 3 شهر اهواز، باوی و شوشتر را متأثر خود نموده است. که متاسفانه در این حادثه علاوه بر قتل عمد 4 نفر و بیش از 40 نفر زخمی با نقص عضو و دیه های سنگین و ده ها منزل، خودرو، وسایل و اثاث منزل و حتی احشام مورد تحریق، تخریب و اتلاف قرار گرفتند.

زبیدی نیا در ادامه اظهار داشت: گستردگی این نزاع عملاً کار سازش را مختل و بعضی مقاطع ناممکن کرده بود و بخاطر اهمیت موضوع و در صورت عدم حل و فصل درگیری پیش آمده پیش بینی از درگیرهای مجدد و قتل های احتمالی دیگری بود.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: با دستور رئیس دادگستری شوشتر مبنی بر ایجاد صلح و سازش بین این دو طایفه، پرونده این اختلاف به شورای حل اختلاف ارجاع داد شد و اعضاء پر تلاش و زحمتکش شورای حل اختلاف این شهرستان طی برگزاری چندین جلسه فشرده با طرفین درگیر، توافقاتی بین این دو طایفه صورت می گیرد.
 وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات رئیس دادگستری، دادستان و اعضاء شورای حل اختلاف شوشتر گفت: خوشبختانه با تلاش و زحمات فراوان رئیس دادگستری، دادستان و اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان خانواده های مقتولین از اعدام قاتلین فرزندان خود با حضور در دفتر خانه رسمی و اخذ وجه المصالحه رضایت ثبتی خود را اعلام کردن و قاتلین از چوبه دار رها یافتند و این پرونده پس از 4 سال با صلح و سازش مختومه شد.

نظر خود را ثبت کنید

comment