رویدادی های صبری

رئیس کل دادگستری زنجان:

تشکیل ستاد ملی صبر برای پرداختن به مسائل فرهنگی و اجتماعی با مشارکت مردم و نهادها اثرگذار است

١٤ بهمن ١٣٩٦
تشکیل ستاد ملی صبر برای پرداختن به مسائل فرهنگی و اجتماعی با مشارکت مردم و نهادها اثرگذار است

با حضور رئیس کل دادگستری استان زنجان اولین جلسه ستاد صبر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر از دادگستری زنجان، رئیس کل دادگستری استان زنجان در اولین جلسه ستاد صبر که با حضور اعضای ستاد برگزار شد گفت : امروزه ناهنجاریها ی مختلفی متوجه جامعه است و این ناهنجاریها آسیب ها ی مختلفی از جمله  آثار روحی و روانی ، اقتصادی ، اجتماعی و بی نظمی های اجتماعی  برای اقشار  مردم داشته که بایستی برنامه ریزی و فکر اساسی  در این زمینه صورت گیرد.

گل محمدی با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی قوه قضائیه با تشکیل ستاد ملی صبر در صدد پرداختن  به مسائل  فرهنگی ، علمی ، تحقیقی واجتماعی با مشارکت مردم  بین احاد مختلف مردم و نهادهای فرهنگی و اجتماعی در جهت رفع مشکلات و اختلافات مردم می باشد که اقدامی ارزشمند و اثر گذار می باشد .

رئیس ستاد صبر استان زنجان با بیان اینکه پنجاه و پنج درصد پرونده های شوراهای حل اختلاف استان صلح و سازش حل و فصل می گردد که میانگین کشوری در این زمینه سی و دو درصد می باشد افزود : در همین راستا استان زنجان از حیث ایجاد صلح و سازش رتبه اول کشور را در چند سال اخیر کسب کرده است .

وی استفاده از ظرفیت های نهادهای فرهنگی از جمله صدا و سیما ، رسانه ها ، آموزش و پرورش ، سپاه و بسیج ، نیروی انتظامی جهت ارتقا سطح فرهنگ صلح سازش افراد را مهم برشمرد و اظهار کرد ،شناسایی و دسته بندی ظرفیتها ی استان  و همچنین شناسایی افراد  ذی صلاح در امر ایجاد صلح و سازش  سرلوحه کار نهاد های فرهنگی قرار گیرد.

گل محمدی خاطرنشان کرد :ما در ایجاد صلح و سازش برخی موانع ها داریم که  اعضای ستاد صبر بایستی موانع موجود سر راه ایجاد صلح و سازش و حل و فصل  اختلافات مردم را بررسی و آسیب شناسی نمایند تا مردم  با مراجعه به علما ،معتمدین و ریش سفیدان محل مشکلاتشان را حل و فصل نمایند .

رئیس شورای قضایی استان زنجان ارائه الگوهای موفق به جامعه را مورد تأکید قرار دادو افزود ، ارائه این الگوها می تواند از سوی افراد صاحب نظر ،صاحب قلم و صدا و سیما  صورت گیرد .

رئیس کل دادگستری استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود گسترش امر داوری در جامعه را ضروری برشمرد و تاکید کرد : اگر دو نفر در موضوعی و یا مفاد قراردادی باهم اختلاف پیدا کردند خودشان یک یا چند نفر یا شخصی را به  عنوان  داور انتخاب می کنند و اختلافشان را دوستانه حل و فصل می نمایند وهمه تلاش کنیم آلام ، اضطراب و نگرانیهای مردم را کاهش دهیم و سطح سلامت و آرامش جامعه را افزایش دهیم.  
در ادامه اعضای ستاد صبر استان زنجان پیرامون موضوع جلسه نظرات خود را ارائه نمودند .

 

نظر خود را ثبت کنید

comment