گزارش های صلح وسازش

جشن آزادی یک هزار زندانی جرائم غیرعمد با مشارکت ورزشکاران زورخانه‌ای شیراز

٠٢ اسفند ١٣٩٥
جشن آزادی یک هزار زندانی جرائم غیرعمد با مشارکت ورزشکاران زورخانه‌ای شیراز

ورزشکاران زورخانه ای در شیراز با حضور دکتر دادگر عضو کنفدراسیون ورزشهای زور خانه ای آسیا برای زندانیان جرائم غیرعمد جشن گلریزان برگزار کردند.

ورزشکاران زورخانه استان فارس در آزادسازی تعداد ۱۰۰۰ نفر زندانی جرائم غیرعمد همکاری کردند .


مدیرکل زندان های استان فارس در سومین جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در سال جاری در آکادمی ورزش های زورخانه ای فارس گفت: بیش از ۱۰۰۰ نفر زندانی جرائم غیر عمد در زندان های استان تحمل کیفر می کنند که در سال جاری تعداد، ۳۸۵ زندانی غیرعمد با مبلغی حدود ۱۵۴/۱۰۵/۲۷۷/۸۹۲ریال، آزاد شده اند  که اصل بدهی این افراد ۴۵۱/۱۰۵/۲۷۷/۸۹۲ریال بوده که حدود ۳۰میلیارد ریال توسط کمیته صلح و سازش گذشت رضایتمندانه بعمل آمده است .


حیات الغیب با بیان اینکه بحث آزادسازی زندانیان از طریق ستاد دیه شامل جرائمی مانند مهریه، نفقه و تصادف است، ادامه داد : کمک به آزادی یک زندانی کمک به دو خانواده است و در واقع با آزادشدن هر زندانی هم خانواده وی و هم خانواده شاکی از بلاتکلیفی نجات پیدا خواهند کرد .


وی خاطر نشان کرد: ستاد دیه به ابتکار شهید والامقام اسدالله لاجوردی بنیانگذاری شده است و در فارس این ستاد از ابتدای تشکیل تاکنون زمینه آزادسازی۷۰۳۵ زندانی را فراهم کرده است .


لازم به ذکر است هیاتی متشکل از دکتر افشار زاده عضو فدراسیون بین المللی ورزشهای زورخانهای جهان و دکتر دادگر عضو کنفدراسیون ورزشهای زور خانه ای آسیا و جوهری رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای ایران جهت بازدید و شرکت در جشن گلریزان حضور داشتند .نظر خود را ثبت کنید

comment