گزارش های صلح وسازش

افتتاح شعبه ویژه خانواده در ستاد صبر استان ایلام

افتتاح شعبه ویژه خانواده در ستاد صبر استان ایلام

٢٨ آذر ١٤٠١
افتتاح شعبه ویژه خانواده در ستاد صبر استان ایلام

جبارسپهری معاون توسعه حل اختلاف دادگستری استان اظهار نمود: تاکید ریاست معظم قوه قضاییه ایجاد صلح و سازش در دعاوی به رسیدگی پرونده ها ارجحیت دارد،و بر ضرورت تشکیل هیات های ویژه تاکید دارند و بر همین اساس، هیات صلح ویژه خانواده در ستاد صبرشهرستان ایلام راه‌اندازی شد.

معاون توسعه حل اختلاف استان  ایلام از افتتاح شعبه ویژه ی خانواده در ستاد صبر مرکزاستان خبر داد .

جبارسپهری معاون توسعه حل اختلاف دادگستری استان اظهار نمود: تاکید ریاست معظم قوه قضاییه ایجاد صلح و سازش در دعاوی به رسیدگی پرونده ها ارجحیت دارد،و بر ضرورت تشکیل هیات های  ویژه تاکید دارند و بر همین اساس، هیات صلح  ویژه خانواده در ستاد صبرشهرستان ایلام راه‌اندازی شد.

جبار سپهری با اشاره به افتتاح این شعبه افزود: آن چیزی که ما را بر آن داشت تا به فکر راه اندازی یک هیات تخصصی در حوزه خانواده باشیم اهمیت نقش و جایگاه خانواده در روابط میان فردی و حل و فصل اختلافات خانوادگی به صورت مسالمت آمیز و سازش است.

وی افزود: این هیات با هدف تکریم خانواده ها و مسائل خانوادگی در جهت ایجاد صلح و سازش و تحکیم بنیان خانواده ها در پرونده‌های مربوطه تشکیل می‌شود و طرح دعاوی مرتبط با خانواده ها با رویکرد مصالحه وحفظ حقوق خانواده ها به صورت تخصصی و با حضور یک نفر روانشناس و سه عضو که درزمینه مسائل حقوقی و مشاوره ی خانواده دارای سابقه کاری مرتبط می باشند در شعبه فعالیت می نمایند.

 سپهری در پایان افزود:  مردم باید بدانند بهترین راه با کمترین هزینه و با حفظ حرمت‌ها جهت کاهش جمعیت‌کیفری ستاد صبر است و از مردم می‌خواهیم به‌جای طرح شکایت در دادسراها و دادگاه‌ها ابتدا به شوراهای حل اختلاف و قبل از آن به ستاد صبرمراجعه کنند و درخواست سازش کرده و یا با طرح شکایت‌کیفری و دعوای‌حقوقی در همه موارد در ابتدا خواستار صلح و ‌سازش باشند.

نظر خود را ثبت کنید

comment