گزارش های صلح وسازش

رهایی از قصاص بعد از 9 سال در شهر یاسوج

٠٢ تير ١٣٩٨
رهایی از قصاص بعد از 9 سال در شهر یاسوج

با همت و تلاش شبانه روزی اعضای شورای حل اختلاف و ریاست محترم شوراهای حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد و با پیگیری های تعداد زیادی از افراد معتمد و ریش سفیدان استان و شهرستان بویراحمد پرونده قتلی که قریب به 9 سال پیش در شهر یاسوج اتفاق افتاده بود؛ منجر به سازش شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، طی مراسمی با حضور ریش سفیدان و معتمدین، جمعی از مسئولین استان، رییس دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد، و با هماهنگی "حجت الاسلام والمسلمین ساجدی" رییس شوراهای حل اختلاف استان خانواده قاتل و تعدادی از اقارب این خانواده در امری کاملا حسنی و خداپسندانه به دیدار خانواده مقتول رفتند و از محبت و بخششی که در حق فرزندشان داشتند تشکر و مراتب قدردانی را با ابراز هزاران بار تشکر از درگاه احدیت بجا آوردند.

در این مراسم که با استقبال گرم و درخور خانواده مقتول صورت گرفت،با تلاوت قرآن کریم شروع شد و در ادامه معاون رئیس کل در امور شوراهای حل اختلاف استان ضمن خیر مقدم به میهمانان و مسئولین حاضر با ایراد حدیثی، از خانواده مقتول تشکر کرد.

حجت الاسلام ساجدی این امر حسنه را دارای اجری وافر نزد خداوند منان دانست و خاطرنشان کرد: در پی قتل اتفاق افتاده کوچکترین تعرضی از سوی خانواده مقتول انجام نشد که خود جای بسی قدردانی دارد

گفتنی است صلح و سازش که با فرهنگ و منش مردم این دیار بیگانه و دور از انتظار نبوده است، چرا که فرهنگ غنی و نوع دوست عشایر خود حاوی تمامی زوایای انسانی و اسلامی می باشد. قصاص و عفو در بین عشایر منطقه از دیرباز امری حسنه و عرفی کاملا پذیرفته شده است و در این راه گوی سبقت را همگان از هم می ربایند.

نظر خود را ثبت کنید

comment