گزارش های صلح وسازش

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه خبر داد؛

رهایی قاتل از کابوس چوبه ی دار پس از 8 سال

٢٦ آذر ١٣٩٧
رهایی قاتل از کابوس چوبه ی دار پس از 8 سال

با تلاش های شبانه روزی ستاد تالیف و محاسن سپیدان و معتمدان محلی جوانی ازکابوس چوبه ی دار پس از 8 سال رهایی یافت.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "جبار تجری" رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه در این خصوص اظهار داشت: در سال 1389 در یکی از شهرستان های استان کرمانشاه جسد مقتول کشف می گردد که پس از بررسی های انجام شده توسط نیروی انتظامی قاتل دستگیرشده و پس از اعترافات مشخص می گردد که قتل بر سر اختلافات خانوادگی بوده است.

پس از درخواست خانواده ی قاتل به شوراهای حل اختلاف جهت تلاش به ذات البین و مصالحه بین طرفین دعوی رونوشت پرونده پس از طی مراحل قانونی و نیز تایید حکم ر-ن از دیوان عالی و صدور حکم استیضان وی در سال 1394 به شعبه ی ویژه صلح و سازش قتل شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه ارجاع گردید. شورا با دعوت از خانواده ی مقتول پرونده را در ستاد تالیف قلوب مفتوح و تلاش جهت سازش را آغاز کردند.

وی در ادامه از صبر و متانت اعضای شورا در جلسه های مکرر و حضور در منزل خانواده ی مقتول و استفاده بزرگان و معتمدین محلی یاد کرد و بر اساس دستورات دین مبین اسلام و قرآن و عترت با همت گماردن در این راه رضایت بدون قید و شرط این پرونده اعلام شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه عنوان کرد: در آذز ماه سال جاری خانواده مقتول با حضور در یکی از دفترخانه های اسناد رسمی کرمانشاه رضایت کامل خور را از خانواده ی قاتل اعلام کرد و مصالحه صورت پذیرفت و جوانی از چوبه ی دار رهایی یافت.

در پایان رئیس شوراهای حل اختلاف ضمن تسلیت به خانواده ی مقتول به دلیل آستانه ی صبر و شکیبایی و همکاری با همکاران شورا تشکر و قدردانی کرد و از خداوند رحمت ایزدی برای روح درگذشته ی آنان خواهان شد.

نظر خود را ثبت کنید

comment