رویدادی های صبری

دادستان شهرستان بویین زهرا:

با گذشت اولیاء دم، دو محکوم به قصاص پس از 26 سال آزاد شدند

٠٩ تير ١٤٠١
با گذشت اولیاء دم، دو محکوم به قصاص پس از 26 سال آزاد شدند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بویین زهرا از آزادی دو محکوم به قصاص پس از تحمل 26 سال حبس با تلاش خیرین و گذشت اولیاء دم خبر داد.

ستاد ملی صبر- به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، "محمد صمدی" در تشریح این خبر گفت: این دو محکوم به دلیل مشارکت در ارتکاب قتل عمد به قصاص نفس محکوم شده بودند و به منظور اجرای حکم در زندان به سر می بردند.

وی افزود: از آنجایی که حکم قصاص نفس باید توسط اولیاء دم به اجرا درآید، به دلیل اختلاف نظر میان اولیاء دم در اجرای قصاص و دریافت دیه و همچنین عدم دسترسی به برخی از اولیاء دم و عدم پیگیری از سوی آنها، بلا اقدام مانده بود و محکومین به مدت 26 سال تحمل حبس می کردند.

صمدی در ادامه بیان داشت: با تلاش های صورت گرفته احدی از وراث بلاقید و به صورت قطعی اعلام گذشت نمود و دو نفر از وراث تقاضای دیه نمودند، که با کمک خیرین دیه آنها پرداخت و النهایه این دو محکوم پس از تحمل 26 سال حبس از زندان آزاد شدند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بویین زهرا در پایان خاطرنشان کرد: گذشت از سنت های حسنه و در دین مبین اسلام و سیره ائمه اطها(ع) به آن تاکید بسیار شده و باید همه تلاش کنند تا این سنت نیکو و اقدام خداپسندانه بیش از پیش در جامعه نهادینه شود.


نظر خود را ثبت کنید

comment