رویدادی های صبری

حمید درخشان:

فرهنگ بردباری باید در خانواده نهادینه شود/ صدا و سیما فرهنگسازی کند

٢٣ اسفند ١٣٩٥
فرهنگ بردباری باید در خانواده نهادینه شود/ صدا و سیما فرهنگسازی کند

حمید درخشان، گفت: «همایش ملی صبر، دروازه‌ای برای فرهنگ‌سازی صبر و بخشش در جامعه است.»

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، حمید درخشان، بازیکن بازنشسته و مربی کنونی باشگاهی ایران با ورود خود به کمپین #من_می‌بخشم، درباره موضوع بخشش و صبر گفت: «بسیاری از مشکلاتی که در جامعه و خانواده بروز می‌کند، ناشی از نبود صبر و گذشت است.»
او با بیان این مطلب که تاثیر فشارهای جامعه بر بار روانی افراد بی‌تاثیر نیست، افزود: «تربیت افراد در خانواده از مهم‌ترین مقوله‌های تثبیت صبر و فرهنگ گذشت است. هنگامی که خانواده‌ دارای تنش باشد، این تاثیر در ماهیت روانی فرزندان و کل خانواده ایجاد می‌کند. اما اگر به همان میزان خانواده‌ها تربیتی خوب داشته باشند و اصل صبوری و گذشت در خانواده‌ها نهادینه کنند. این رفتار ابتدا در خانواده و در نهایت نمود آن در آرامش جامعه بوجود خواهد آمد.»
درخشان در ادامه افزود: «رکن اصلی این اتفاق به خانواده‌ها برمی‌گردد. با توجه به این برهه از زمان که مشکلات اقتصادی، اجتماعی و خانوادگی در قالب ناهنجاری‌ها مستقیما به بدنه خانواده‌ها تاثیرگذار است، عکس‌العمل آن به فرزندان منتقل خواهد شد پس باید با تدبیری هوشمندانه درصدد رفع این آسیب‌ها برآییم.»

او با ابراز تاسف از اینکه مشکلات آستانه تحمل افراد را پایین آورده است، گفت: «در اجتماعی که باید صبورانه رفتار کرد متاسفانه برخی رفتارها و مشکلات آستانه صبر مردم را پایین آورده است. این موضوع، موجب بروز اتفاقاتی خواهد شد که در پایان جز ندامت و پشیمانی سودی به همراه نخواهد داشت.»

درخشان ادامه داد: «متاسفانه این ناهنجاری‌های رفتاری را در جامعه نمی‌توان نادیده گرفت و باید تمام دستگاه‌های مسئول تلاش کنند تا فرهنگ صبر، گذشت و بخشش در جامعه اشاعه پیدا کند.»

او در پایان با تاکید بر اینکه فرهنگ بخشش و صبر تنها با همکاری صدا و سیما ترویج پیدا خواهد کرد، گفت: «باید در راستای این امر الگوهای رفتاری مناسبی بیابیم و با شناخت محتوای آموزشی اعم از فیلم، سریال، مستند نگاه جامه به این امر را تقویت کنیم.»

درخشان صدا و سیما را جزو قدرتمندترین رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی عمومی عنوان کرد و گفت: «حضور رسانه ملی در این حوزه هوشمندانه و پررنگ باشد تا باورپذیری و امتناع صورت گیرد.»


نظر خود را ثبت کنید

comment