رویدادی های صبری

رئیس شوراهای حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان خبر داد:

صلح و سازش دو طایفه پس از 20 سال در زاهدان

١٩ دي ١٤٠٠
صلح و سازش دو طایفه پس از 20 سال در زاهدان

با تلاش اعضای شورای حل اختلاف و ستاد ملی صبر در استان سیستان و بلوچستان، درگیری بین دو طایفه زنگی زهی و شه کرم زهی بعد از گذشت 20 سال به سازش منتهی شد.

به گزارش روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان، بر اثر وقوع دو فقره قتل، اختلاف و درگیری بین دو طایفه زنگی زهی و شه کرم زهی شدت می‌گیرد به گونه ای که طرفین  به فکر انتقام جویی شخصی بودند.

پس از گذشت 20 سال از این اختلاف و درگیری تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره 20 زاهدان مستقر در مسجد مکی برای حل و فصل این اختلاف و ایجاد صلح و سازش بین دو طایفه آغاز می شود.

پس از رایزنی های مختلف و هماهنگی های فراوان بین طرفین طایفه، جلسه صلح و سازش با حضور مولوی عبدالحمید امام جمعه مسجد مکی زاهدان برگزار می شود که پس از صحبت های فراوان در زمینه نتایج مثبت گذشت و ایجاد سازش در جامعه، طرفین به سازش رضایت دادند و عقد اخوت و برادری بین آنها برقرار شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان ضمن قدردانی از این اقدام ارزشمند گفت: امروز توسعه استان در گرو امنیت است امنیت نیز با همدلی، صلح، دوستی و برادری به دست می آید.

حجت الاسلام حمید رضا بندانی با تاکید بر اینکه قانون و قانون مداری باید محور تمام امور باشد گفت: اگر شخصی در طایفه مرتکب جرم و خطایی می شود نباید اقدام متقابل انجام داد بلکه باید از مسیر قانونی برای رسیدن به حق اقدام کرد زیرا نتیجه انتقام جویی های شخصی خسارات های جبران ناپذیری است.

وی در ادامه به نقش بزرگان، معتمدان، ریش سفیدان و علما در این زمینه اشاره کرد و گفت: استان سیستان و بلوچستان دارای ظرفیتی عظیم در حوزه صلح و سازش است که باید بزرگان و معتمدان بیش از پیش در راستای نهادینه سازی این فرهنگ غنی اقدام کنند.


نظر خود را ثبت کنید

comment