رویدادی های صبری

همایش نقش بزرگان اقوام و مذاهب در گلستان برگزار شد؛

گلستان، نگارستان ایران در صلح، بخشایش و رضایت

١٥ دي ١٤٠٠
گلستان، نگارستان ایران در صلح، بخشایش و رضایت

همزمان با سالگرد شهادت سردار صلح "حاج قاسم سلیمانی" همایش نقش بزرگان اقوام و مذاهب گلستان، نگارستان ایران در صلح، بخشایش، رضایت وحدت ملی به همت ستاد صبر استان در اداره کل دادگستری گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، در این همایش، رییس شورای حل اختلاف استان گلستان به ارکان، اهداف و وظایف ستاد صبر استان اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف ستاد، نظامند شدن، تقویت مشارکت و افزایش تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه با رویکرد صلح و سازش است.

احمد جعفری تصریح کرد: در این ستاد، میانجی گری بین اطراف دعاوی از طریق یاران صلح و تلاش برای جلب رضایت صاحبان حق و بخشایش مجازات های قابل برگشت صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: برای توسعه فرهنگ صلح و سازش و گذشت باید از شیوه های مختلف برای فرهنگ سازی استفاده کرد و از ظرفیت رسانه ها در افزایش آگاهی و توانمند سازی در حوزه های صلح و رضایت بهره برد.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت: باید مهارت مذاکره در آحاد مردم در راستای حل و فصل اختلافات بدون دخالت شخص ثالث را افزایش داد و پویش صبر با عنوان صلح و سازش، بخشایش و رضایت راه اندازی کرد.

جعفری به شناسایی و معرفی یاران صلح در ستاد صبر استان به عنوان طلایه داران و سفیران صلح اشاره کرد و افزود: از جمله وظایف یاران صلح، حل اختلاف در کلیه امور حقوقی، کیفری و خانوادگی، حضور در شعب شورای حل اختلاف برای حصول صلح و سازش است.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت: تاکنون ۱۷۰ ریش سفید از اقوام مختلف، در شهرها و روستاهای استان شناسایی شده که برای آن ها ابلاغ صلح یار صادر می شود تا در محله ها و مناطق زندگی خود در قالب هیات های صلح فعالیت کنند.

در این همایش، امام جمعه شهرستان گرگان، رییس کل دادگستری گلستان، اعضای ستاد صبر استان و بزرگان اقوام و طوایف و مذاهب استان (ارامنه، فارس، ترکمن، بلوچ، کرد، لر، ترک، سیستانی و دیگر طوایف بزرگ استان) حضور داشتند. 

شایان ذکر است استان گلستان با وجود تنوع اقوام و مذاهب دارای همزیستی مذهبی و مسالمت آمیزبوده که این همایش صلح و وحدت و برادری در استان را بیش از پیش به نمایش گذاشت، درپایان این مراسم احکام صلح یار افتخاری به بزرگان اقوام اهدا شد.


نظر خود را ثبت کنید

comment