رویدادی های صبری

با تلاش شوراهای حل اختلاف فارس؛

در سال جاری ۶۰ فقره پرونده قتل در فارس به مصالحه ختم شد

١٤ فروردين ١٤٠٠
در سال جاری ۶۰ فقره پرونده قتل در فارس به مصالحه ختم شد

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: با تلاش دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لامرد، اعضاء و کارکنان شورای حل اختلاف، بزرگان و معتمدین محلی این شهرستان یک جوان محکوم به قصاص نفس از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی" با اشاره به این که از ابتدای سال تا پایان اسفند ماه سال ۹۹ تعداد ۶۰ فقره از پرونده های قتل با اخذ رضایت از اولیای دم به مصالحه ختم شده است گفت: در سال آینده برنامه ریزی مناسبی جهت جلب رضایت از اولیای دم در دستور کار شوراهای حل اختلاف استان فارس قرار دارد.
وی در تشریح جزییات این پرونده، اظهارکرد: در سال ۱۳۹۴ و بر اثر اختلاف خانوادگی و نزاع بین زوجین، فردی اقدام به قتل همسرخود می نماید که پس از طی مراحل قانونی و دادرسی این پرونده در سال ۱۳۹۶ منجر به صدور حکم نهایی و قصاص شد.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس گفت: با توجه به ابراز ندامت و پشیمانی قاتل، پرونده جهت جلب رضایت اولیاء دم و صلح و سازش به شورای حل اختلاف شهرستان لامرد ارجاع که پس ازتلاش و پیگیری های مکرر منجر به رضایت اولیای دم و رهایی قاتل ازقصاص گردید.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی ضمن تقدیراز گذشت اولیای دم، تلاش مسئولان قضایی و اعضای شورای حل اختلاف، بزرگان و ریش سفیدان شهرستان لامرد در راستای صلح و سازش، بر نقش سازنده و تأثیرگذار شوراهای حل اختلاف در حل و فصل خصومت و دعاوی تأکید کرد و افزود: استفاده از ظرفیت شورا‌های حل اختلاف و ورود این نهاد صلحی به مسائلی همچون اختلافات طایفه‌ای و قبیله‌ای، اختلافات خانوادگی و پرونده‌های قتل بسیار راهگشا بوده و آثار و برکات زیادی برای دستگاه قضایی و جامعه دارد.

نظر خود را ثبت کنید

comment