رویدادی های صبری

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمان خبر داد:

رهایی دو محکوم به قصاص در آستانه ولادت امام حسین (ع) از چوبه دار در کرمان

١٤ فروردين ١٤٠٠
رهایی دو محکوم به قصاص در آستانه ولادت امام حسین (ع) از چوبه دار در کرمان

معاون قضایی رئیس کل دادگستری در امور شوراهای حل اختلاف کرمان از رهایی دو محکوم به قصاص از چوبه دار در آستانه ولادت امام حسین (ع) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "مهدی تقی زاده" گفت: یکی از مهمترین وظایف شورای حل اختلاف در جامعه گسترش فرهنگ صلح و سازش است که حرکت در آن دارای ارزش اخروی بسیار و دارای اهمیت بسزایی است که در همین راستا دو پرونده با موضوع قصاص نفس به شعبه ویژه زندان شورای حل اختلاف شهرستان جیرفت جهت رسیدگی و اخذ رضایت ارجاع گردید.
وی افزود:با پیگیری‌های مستمرو تلاش مجدانه اعضای شورا و افراد معتمد و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیا دم و نهایتاً لطف خداوند بزرگ و به برکت ماه شعبان و ولادت امام حسین (ع) این دو پرونده با اعلام رضایت اولیای دم منجر به رضایت قطعی گردید و اولیای دم خواستار آزادی قاتلان شدند.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان كرمان با بیان اینکه شورا‌های حل اختلاف یک فرصت کم نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم می‌باشد که باید از ظرفیت این نهاد مردمی نهایت استفاده و بهره وری بعمل آید.
در پایان این مقام قضایی از کارکنان شورای حل اختلاف ویژه زندان شهرستان جیرفت که با سعه صدر در جهت ایجاد صلح بین طرفین دعوا تلاش نمودند، تشکر و قدردانی کرد.

نظر خود را ثبت کنید

comment