رویدادی های صبری

دادستان عمومی و انقلاب لردگان خبر داد:

بازگشت یک محکوم به قصاص به زندگی با گذشت اولیای دم در لردگان

٢٣ اسفند ١٣٩٩
بازگشت یک محکوم به قصاص به زندگی با گذشت اولیای دم در لردگان

دادستان عمومی و انقلاب لردگان از بازگشت به زندگی یک قاتل محکوم به قصاص با رضایت و گذشت اولیای دم در شهرستان لردگان خبر داد.

ستاد ملی صبر - در مراسمی با حضور سعید جریده اصل، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لردگان، نماینده مردم شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان ادارات و نهادها، یک قاتل محکوم به قصاص با رضایت و گذشت اولیای دم به زندگی بازگشت.

دادستان عمومی و انقلاب لردگان در حاشیه این مراسم اظهار کرد: طی نزاعی که حدود پنج سال پیش در شهرستان لردگان به وقوع پیوست شخصی به دلیل شدت جراحات وارده به قتل رسید.

وی افزود: با تحقیق و جمع آوری شواهد و قرائن قاتل این شخص دستگیر و پس از اقرار وی روند محاکمه آغاز شد.

جریده اصل بیان کرد: تلاش‌های دادستانی و انجمن حمایت از زندانیان و نیز پیگیری‌های معتمدین و ریش سفیدان محلی، نهایتاً منجر به رضایت شکات شد و اولیاء دم بدون دریافت دیه از حق قانونی و شرعی خود برای قصاص قاتل گذشتند.

در این مراسم با تلاش و پیگیری‌های دادستان عمومی و انقلاب لردگان به فرزندان دانش آموز زندانیان نیازمند تعداد ۴۰ دستگاه تبلت به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال جهت مصارف آموزشی اهدا شد. همچنین باقی مانده حبس تعداد ۲۶ زندانی با استفاده از ظرفیت‌های قانونی مورد بررسی و بخشودگی قرار گرفت.

در پایان مراسم نیز به پاس تلاش‌ها و اقدامات دادستان شهرستان لردگان جهت کاهش جمعیت کیفری زندان و صلح و سازش در پرونده‌های قتل، از سوی نماینده مردم شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل زندان‌های استان چهارمحال و بختیاری از جریده اصل تجلیل شد.

نظر خود را ثبت کنید

comment