رویدادی های صبری

رئیس کل دادگستری استان ایلام خبر داد:

۲۱ زندانی جرایم غیرعمد ایلام با پیگیری‌های قضایی آزاد شدند

٢٣ اسفند ١٣٩٩
۲۱ زندانی جرایم غیرعمد ایلام با پیگیری‌های قضایی آزاد شدند

آزادی ۲۱ زندانی جرایم غیرعمد زندان ایلام با حمایت رئیس کل دادگستری استان، مشارکت ستاد دیه و با اخذ رضایت شکات پرونده این زندانیان انجام شد.

ستاد ملی صبر- به مناسبت عید سعید مبعث پیامبر عظیم‌الشان اسلام (صلی الله علیه و آله والسلم)، مراسم آزادی ۲۱ زندانی جرایم غیرعمد زندان ایلام با حضور علی دهقانی رئیس کل دادگستری استان برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام در این مراسم در سخنانی عید مبعث رسول اکرم (ص) را تبریک و تهنیت گفت و اظهار داشت: از مهم‌ترین اهداف بعثت و بر‌انگیخته شدن رسول اکرم (ص) از سوی خداوند متعال، استقرار عدالت، اتمام مکارم اخلاق و انسان سازی و اصلاح نفوس جامعه است.

وی بعثت حضرت محمد (ص) را تجلی رحمت خداوند متعال بر تمام عوالم و سیره و خلق و خوی آن حضرت را الگوی بی بدیل دین مبین اسلام برای کلیه انسان‌ها در تمامی اعصار دانست.

دهقانی تلاش در جهت رفع مشکلات و گره گشایی از امورات مردم را در راستای سیره نبوی و رفتار اهل بیت عصمت و طهارت (ع) خواند و اظهار داشت: آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و مساعدت در آزادی زندانیان مالی از نمونه‌های بارز رفتار کریمانه ائمه معصومین (ع) است.

عالی‌ترین مقام قضایی استان ایلام، خواستار مشارکت همگانی و جمعی مردم فهیم استان و خیرین همیشه در صحنه برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد شد و بر اشاعه فرهنگ نوع دوستی و کمک به زندانیان نیازمند تأکید کرد.

دهقانی افزود: کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و تلاش برای بازگشت آنان به کانون خانواده، در حل بسیاری از مشکلات اجتماعی تاثیرگذار است و برای تحقق کامل این مهم که یکی از برنامه‌های اصلی قوه قضاییه محسوب می‌شود، همکاری و همدلی خیرین و مردم ضروری می‌باشد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام اظهار داشت: استمرار کمک‌های مؤمنانه و تأکید بر آموزش‌ها و کارگاه‌های کاهش آسیب برای زندانیان و خانواده آنان و ارتقاء برنامه‌های فرهنگی و تربیتی، می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی بکاهد و به اصلاح و تربیت زندانیان منجر شود.

گفتنی است آزادی ۲۱ زندانی جرایم غیرعمد زندان ایلام با حمایت رئیس کل دادگستری استان، مشارکت ستاد دیه و با اخذ رضایت شکات پرونده این زندانیان انجام شد.

نظر خود را ثبت کنید

comment