رویدادی های صبری

رئیس توسعه حل اختلاف استان لرستان خبر داد:

رهایی از اعدام پس از 16 سال در شهرستان خرم آباد لرستان

٢٧ آبان ١٣٩٩
رهایی از اعدام پس از 16 سال در شهرستان خرم آباد لرستان

معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس توسعه حل اختلاف استان لرستان از صلح و سازش پرونده قتل عمد، با تلاش و همت روستای صاحب الزمان شهرستان خرم آباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی توسعه ی حل اختلاف استان لرستان، یاراله کاکولوند گفت: در سال 83 هنگام تقسیم چراگاه دام، بین دو خانواده اختلاف پیش می آید که منجر به درگیری می شود و متاسفانه یک نفر به قتل می رسد.

وی اظهار داشت: متهم پس از قتل متواری می گردد که بعد از چند سال توسط مامورین در شهرستان بروجرد دستگیر می شود،با توجه به این که پرونده در استان خوزستان تشکیل شده بود، متهم تحویل محاکم قضایی خوزستان شد. پس از رسیدگی پرونده در محاکم قضایی، حکم قصاص علیه قاتل صادر می گردد.

وی  افزود: در این مدت بین خانواده طرفین و اقوامشان درگیری و اختلافات فراوان صورت گرفته که منجر به خسارت های فراوان  شده است.

رئیس توسعه حل اختلاف استان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خانواده مقتول ساکن شهرستان خرم آباد می باشند، تلاش جهت برقراری سازش و پایان دادن به درگیری و اختلاف آغاز شد.

وی افزود: خوشبختانه باتلاش های فراوان شورای حل اختلاف قریه صاحب الزمان شهرستان خرم آباد و وساطت ریش سفیدان و معتمدین، صلح و سازش بین خانواده ها برقرار شد و خانواده ی مقتول رضایت خود را نسبت به قاتل اعلام نمودند.

کاکولوند درپایان گفت: این صلح و سازش موجب خیر و برکت و پایان دادن به نزاع بین خانواده های طرفین شد و آرامش به منطقه بازمی گردد.  


نظر خود را ثبت کنید

comment