رویدادی های صبری

رییس شورا‌های حل اختلاف خراسان رضوی خبر داد:

ایجاد صلح و سازش در پرونده مهریه در مشهد

٢١ مرداد ١٣٩٩
ایجاد صلح و سازش در پرونده مهریه در مشهد

معاون قضایی رییس کل دادگستری و رییس شورا‌های حل اختلاف خراسان رضوی از اصلاح ذات البین در پرونده مطالبه ۲۳۱ سکه تمام بهار آزادی به عنوان مهریه به ارزش بیش از دو میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر به نقل از میزان، "محمود رفسنجانی" از اصلاح ذات البین در پرونده مطالبه ۲۳۱ سکه تمام بهار آزادی به عنوان مهریه به ارزش بیش از دو میلیارد تومان خبر داد و گفت: این پرونده پس از طرح در دادگاه عمومی حقوقی مشهد و طی مراحل دادرسی منتهی به صدور حکم به پرداخت ۲۳۱ سکه تمام بهار آزادی در حق زوجه شد که در نهایت پرونده اعسار جهت اصلاح ذات البین و صدور گزارش اصلاحی به شورای حل اختلاف ارجاع شد.

رییس شورا‌های حل اختلاف خراسان رضوی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری سه جلسه و مذاکرات و ارشادات اعضای شعبه ۳۰۳ شورای حل اختلاف، زوجه به پرداخت مبلغ ماهانه یک میلیون و پانصد تومان تا استهلاک کامل دین رضایت داد.

وی با اشاره به بخشنامه رییس قوه قضاییه در خصوص ارجاع پرونده‌ها از دادگاه و دادسرا به شورای حل اختلاف افزود: این بخشنامه با توجه به اهمیت صلح و سازش و نقش آن در احقاق حق و پیشگیری از اطاله دادرسی صادر شده و با اجرایی شدن آن در دستگاه قضایی و شورا‌های حل اختلاف صلح و سازش در دعاوی روند رو به افزایشی داشته است.
رفسنجانی در پایان ضمن قدردانی از اعضای شعبه ۳۰۳ شورای حل اختلاف مشهد بیان کرد: شورای حل اختلاف در نهادینه کردن فرهنگ سازش و کاهش مراجعات مردم به محاکم دادگستری و به تبع آن کاهش اطاله دادرسی نقش بسزایی داشته است.


نظر خود را ثبت کنید

comment