رویدادی های صبری

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به میزان خبر داد:

تحقق صلح و سازش در ۳ پرونده نزاع طایفه‌ای طی یکسال اخیر/ آزادی ۱۵۶ زندانی با پیگیری شورا‌های حل اختلاف

٠٩ فروردين ١٣٩٩
تحقق صلح و سازش در ۳ پرونده نزاع طایفه‌ای طی یکسال اخیر/ آزادی ۱۵۶ زندانی با پیگیری شورا‌های حل اختلاف

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از تحقق صلح و سازش در سه پرونده نزاع طایفه‌ای طی یکسال اخیر در شرق استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر به نقل از میزان، "علی صالحی " با بیان اینکه حل وفصل اختلافات طرفین پرونده ها  و ایجاد سازش بین آن‌ها در  رأس اهداف و اولویت‌های شورا‌های حل اختلاف است گفت: مصالحه در پرونده‌های وارده اصل صلاحیت ذاتی شوراست و در صورت نهادینه شدن فرهنگ گذشت در جامعه و احترام طرفین به حقوق یکدیگر بسیاری از منازعات با صلح و سازش خاتمه خواهد یافت.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر ضرورت ترویج فرهنگ صلح و سازش و تقویت شورا‌های حل اختلاف در راستای افزایش نیافتن تعداد زندانیان در جامعه تصریح کرد: اعضای شورا‌های حل اختلاف نقش حائز اهمیتی در اخذ رضایت از شاکی، ایجاد صلح و سازش و حل و فصل پرونده‌های مددجویان ایفا می‌کنند به طوری که در این راستا طی یکسال اخیر شورا‌های حل اختلاف استان موفق شده اند مشکلات تعداد قابل توجهی از زندانیان را برطرف نموده و در نتیجه آن ۱۵۶ زندانی از ندامتگاه‌های هرمزگان رهایی یابند.

این مقام قضایی در ادامه افزود:خوشبختانه با همت و تلاش‌های بی وقفه مسئولین، اعضا و کارکنان خدوم شورا‌های حل اختلاف استان، طی سال ۱۳۹۸ سه فقره پرونده نزاع طایفه‌ای که منجر به قتل عمدی و درگیری بین طوایف در شرق هرمزگان شده بود؛ پس از سال‌ها درگیری خشونت بار منتهی به صلح و سازش گردید.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در خاتمه ابراز امیدواری کرد: با همکاری و همدلی مسئولین، اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف استان طی سال آتی و در نتیجه تلاشی مضاعف و بیش از پیش، دستاورد‌های این مجموعه در راستای نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در سطح جامعه تداوم و گسترش یابد.

نظر خود را ثبت کنید

comment