رویدادی های صبری

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان خبر داد:

رهایی یک نفر از مجازات قصاص در دشتیاری

٢٠ اسفند ١٣٩٨
رهایی یک نفر از مجازات قصاص در دشتیاری

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره یک نگور برای نجات یک نفر از مجازات قصاص خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "حجت الاسلام والمسلمین حمید رضا بندانی" اظهار کرد: بر اثر وقوع یک فقره اختلاف و درگیری یک نفر در دشتیاری به قتل می‌رسد که پس از دستگیری متهم پرونده و انجام مراحل قضایی، دادگاه با توجه به کیفرخواست صادره، شکایت اولیای دم و تقاضای آنان مبنی بر قصاص متهم، وی را به قصاص نفس در حق اولیا دم محکوم می‌کند که اولیای دم می‌توانند پس از استیذان از ولی امر مسلمین تقاضای اجرای مجازات را داشته باشند.

وی افزود: پس از صدور حکم قصاص، پرونده به شورای حل اختلاف شماره یک نگور ارجاع شد که با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره یک نگور و همچنین دادگاه عمومی بخش دشتیاری پس از برگزاری جلسه با خانواده مقتول، آنها رضایت خود را اعلام کرده و صورت جلسه سازش را امضا کردند.

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با اجرای حدود الهی نیز ریشه نزاع از بین نرفته و زخم‌های ایجاد شده به اشکال مختلفی سر باز کرده و باعث ایجاد اختلاف و نزاع دوباره می‌شود، این در حالی است که با ایجاد مصالحه ریشه های اختلاف به کلی از بین می رود.

وی به نقش و جایگاه بزرگان و ریش سفیدان اشاره کرد و گفت: تا کنون پرونده‌های بسیار مهمی توسط اعضای شوراهای حل اختلاف به سازش رسیده است که از تلاش‌های آنها برای این اقدامات حسنه قدردانی می‌کنیم.

نظر خود را ثبت کنید

comment