رویدادی های صبری

با تشکیل اورژانس قضایی؛

۳۰۰ مورد اختلاف و نزاع در زرند با صلح و سازش به پایان رسید

١٠ آذر ١٣٩٨
۳۰۰ مورد اختلاف و نزاع در زرند با صلح و سازش به پایان رسید

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند گفت: با تشکیل اورژانس قضایی در زرند ۳۰۰ مورد اختلاف و نزاع با صلح و سازش به پایان رسیده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر به نقل از میزان، "سید مهدی قویدل" گفت: از ابتدای تشکیل اورژانس قضایی در شهرستان زرند تعداد ۴۱۳ فقره شکایت به این واحد سازشی ارجاع شدهکه خوشبختانه ۳۰۰ فقره از این شکایت‌ها با صلح و سازش و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به پایان رسیده است.

وی در تشریح عملکرد و شیوه کار اورژانس قضایی و واحد سازش دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان زرند اظهار کرد: اعضای اورژانس قضایی همراه با پلیس به محل اعلام وقوع جرم اعزام تا حتی المقدور در همان محل با سعی در اصلاح ذات البین نمایند و مقدمات صلح و سازش را فراهم آورند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند گفت: در جامعه کنونی موضوع عدالت کیفری برای کاهش جرایم و کاهش جمعیت کیفری به تنهایی کارساز نبوده و کارشناسان، جامعه شناسان و جرم شناسان معتقدند در کنار عدالت کیفری باید عدالت ترمیمی با نگاه اصلاح گرایانه و مشارکت‌های اجتماع محور در دستور کار قرار گیرد.

این مقام قضایی افزود: به منظور تحقق و اجرایی نمودن امر پیشگیری در تکمیل بحث قضاء زدایی و در راستای سیاست‌های کلان قوه قضاییه و تاکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر کاهش ورودی پرونده‌ها، طرح اورژانس سازش در دادسرای عمومی و انقلاب زرند از خرداد امسال در این شهرستان اجرایی گردیده است.

"قویدل" خاطرنشان کرد: در این طرح، شکایت‌های قابل گذشت قبل از تشریفات قانونی و پیش از پرداخت هرگونه هزینه دادرسی از سوی شکات، به واحد سازش دادسرا هدایت می‌شوند و در آنجا اقدامات لازم در جهت ایجاد صلح و سازش با قید فوریت انجام می‌پذیرد.

وی تصریح کرد: تیم سازش متشکل از افسران مجرب پلیس، اعضای با تجربه شورا‌های حل اختلاف و با حضور یکی از روحانیون و معتمدین و متنفذین محلی است که به موضوع ورود می‌نمایند و اکثر پرونده‌ها را بدون مداخله کیفری و با مشارکت مشاورین به صلح و سازش ختم می‌کنند.


نظر خود را ثبت کنید

comment