رویدادی های صبری

در راستای احیای سنت حسنه‌ صلح و سازش؛

اختلافات بین دوطایفه بزرگ ایرانشهر خاتمه یافت

١١ آبان ١٣٩٨
اختلافات بین دوطایفه بزرگ ایرانشهر خاتمه یافت

پس از هفت سال درگیری خونین بین دو طایفه بزرگ میربلوچزهی و ستوده با حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایرانشهر در مسجد حضرت فاطمه (س) مراسم صلح بین طرفین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، با پیگیری اعضای شورای تأمین و شورای حل اختلاف شهرستان ایرانشهر و پس از هفت سال درگیری خونین بین دو طایفه بزرگ میربلوچزهی و ستوده با حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایرانشهر در مسجد حضرت فاطمه (س) مراسم صلح بین طرفین برگزار شد.

در این مدت چندین فقره قتل عمدی و نزاع منتهی به صدمات بدنی عمدی بین طرفین به وقوع پیوسته بود که در راستای احیای سنت حسنه‌ی صلح و سازش اختلافات بین دو طایفه  خاتمه یافت.

محسن گل محمدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایرانشهر در این خصوص گفت: با عنایت به رویکرد ریاست قوه قضاییه و نگاه ویژه رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان مبنی بر بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش و توجه به سیاست جنایی دستگاه قضا مبنی بر تحقق این مقوله‌ی مقدس در سطح کشور علی الخصوص در استان سیستان و بلوچستان، این دادستانی نیز با جدیت و با ملاحظه‌ی ظرفیت‌های پیش بینی شده درقوانین موضوعه بدنبال مختومه نمودن پرونده‌های قضایی با استفاده از این جایگاه رفیع است..

نظر خود را ثبت کنید

comment