رویدادی های صبری

برگزاری همایش صلح و سازش در شوراهای حل اختلاف استان لرستان

٢٠ اسفند ١٣٩٧
برگزاری همایش صلح و سازش در شوراهای حل اختلاف استان لرستان

با حضور رییس کل دادگستری لرستان، رئیس شوراهای حل اختلاف استان، معاونت عمرانی مالی دادگستری، روسای دادگستری های شهرستان های بروجرد و خرم آباد، رئیس زندان شهرستان خرم آباد و جمعی از قضات و کارکنان شوراهای حل اختلاف، همایش صلح و سازش و تجلیل از برگزیدگان فرهنگ عفاف و حجاب در سالن اجتماعات دادگستری لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، در این مراسم پس از قرائت قرآن، "کاکولوند" رئیس شوراهای حل اختلاف استان لرستان با ارائه گزارشی از عملکرد شوراهای حل اختلاف استان در 11 ماهه سال 97 به موضوع صلح و سازش در اسلام اشاره کرد و افزود: احادیث و روایات بسیاری در این زمینه وجود دارد و پیامبر اسلام نیز صلح و سازش را بهترین صدقه دانسته اند.

وی افزود: وقتی کسی می بخشد اول خودش به آرامش روحی می رسد و سپس روی نفر مقابل اثر بخش است و طرفین از این جریان منتفع می شوند. آثاری که صلح و دوستی بر جامعه می گذارد بسیار ژرف و امیدبخش است. جامعه ای که مردمش اهل بخشش و صلح و گذشت باشند مورد رأفت و حمایت خداوند قرار می گیرند.

در ادامه مراسم "بوالحسنی" رئیس دادگستری شهرستان بروجرد در خصوص اهمیت صلح و سازش گفت: به دلیل اهمیت سازش، در شوراهای حل اختلاف با توجه به ارتباط مستقیم اعضاء با مردم صدور گزارش اصلاحی به اعضای شورا واگذار شده است و این مهم به صراحت در قانون جدید در بحث دعاوی مدنی آمده است که صادر کننده گزارش اصلاحی اعضای شورای حل اختلاف هستند و قاضی شورا فقط تایید می کند، اما در آرای دیگر اعضای شورا صرفاً نظریه مشورتی می دهند و این به خاطر اهمیت گزارش اصلاحی است که نیاز به صدور اجراییه ندارد.

"بدری" رئیس کل دادگستری استان با لرستان اظهار داشت: یکی از فلسفه های وجودی شوراهای حل اختلاف حل و فصل اختلافات توسط انسان های با انگیزه، متعهد، دین دار، با پشتکار و جدی در جامعه می باشد.

وی خطاب به نیروهای شوراهای حل اختلاف تصریح کرد: اگر شما کاری را با صداقت شروع کنید خداوند شما را یاری می کند. شما تمام توانتان را برای صلح و سازش بگذارید و پرونده ها را با صلح و سازش مختومه کنید.
 در پایان مراسم از شعب برتر صلح و سازش، برگزیدگان فرهنگ عفاف و حجاب و مرکزامور شوراهای حل اختلاف تجلیل شد.


نظر خود را ثبت کنید

comment