رویدادی های صبری

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه خبر داد؛

صلح و سازش، پایان بخش نزاع مرگبار در کرمانشاه

١٩ اسفند ١٣٩٧
صلح و سازش، پایان بخش نزاع مرگبار در کرمانشاه

با تلاش و کوشش فراوان اعضای شعبه سازش در قتل و اعضای ستاد تالیف قلوب استان کرمانشاه، پرونده قتل مرد جوانی پس از 4 سال به صلح و سازش منجر شد و قاتل با عفو و بخشش اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "جبار تجری" گفت: پرونده قتل مرد جوان پس از چهار سال با تلاش اعضای شعبه سازش در قتل و اعضای ستاد تالیف قلوب استان کرمانشاه با رضایت اولیای دم بخشیده و مختومه شد.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در تشریح جزئیات این پرونده اظهار کرد: مرد جوانی 4 سال قبل در نزاع و درگیری دسته‌جمعی که در یکی از محله های کرمانشاه به وقوع پیوست به قتل رسید. که پس از طی مراحل قانونی و صدور احکام مربوطه در خصوص پرونده مذکور، پرونده در سال 1395 جهت اصلاح ذات البین به شعبه ویژه صلح و سازش قتل ارجاع گردید. اعضای محترم شعبه در ستاد تالیف قلوب تلاش های فراوانی جهت صلح و سازش فی مابین طرفین انجام داده و سرانجام رضایت در تیر ماه سال جاری اخذ گردید و در نهایت قاتل در بهمن ماه سال جاری از زندان آزاد شده و با مراجعه به شعبه از زحمات شعبه تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: فرهنگ صلح و سازش شیوه ی عملی انبیا و اولیا و سیره نبوی بزرگان دینی بوده و این سنت حسنه موجبات تنش زدایی در جامعه و حل بسیاری از مشکلات جامعه می باشد.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه گفت: ترویج فرهنگ عفو و بستر سازی مناسب نسبت به پیشگیری از جرم و فرهنگ سازی گذشت و ایثار و جوانمردی را در محیط خانواده های و فرزندان و نیز اقشار جامعه مهم برشمرد.
 تجری در پایان ضمن تشکر از اعضای محترم و متعهد شعبه سازش در قتل (ستاد تالیف قلوب) و آرزوی موفقیت برای این عزیزان و عرض تسلیت به خانواده ی مقتول آرزوی سعادت و صبر الهی برای این عزیزان خواستار شد.

نظر خود را ثبت کنید

comment