رویدادی های صبری

رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان خبر داد؛

رهایی محکوم به اعدام پس از 15 سال با همت و تلاش اعضاء شورای حل اختلاف ویژه عشایر

١٥ اسفند ١٣٩٧
رهایی محکوم به اعدام پس از 15 سال با همت و تلاش اعضاء شورای حل اختلاف ویژه عشایر

رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان گفت: با جلب رضایت اولیای دم، زندانی محکوم به قصاص پس از تحمل 15 سال حبس، آزاد و به آغوش خانواده اش بازگشت.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "عبدالعباس زبیدی نیا" با اعلام این خبر گفت: زندانی بنام ج. ک در تابستان 1382 به اتهام قتل عمد به موجب حکم صادره از دادگاه کیفری محکوم به قصاص شد و حکم صادره از سوی دیوانعالی کشور نیز مورد تأیید قرار می گیرد.

وی افزود: این زندانی که در انتظار اجرای حکم قصاص بود، پس از درخواست خانواده ی وی به شورای حل اختلاف ویژه عشایر جهت تلاش برای اصلاح ذات البین و جلب رضایت اولیاء دم، تعدادی از اعضاء شوراهای حل اختلاف استان، دبیر و اعضاء شورای حل اختلاف ویژه عشایر در راستای اجرای سیاست های قوه قضاییه برای کاهش جمعیت کیفری و جلب رضایت از شکات و همچنین برای تحقق رسالت ذاتی شورای حل اختلاف که ایجاد صلح و سازش است؛ بلافاصله اقدامات لازم در خصوص فراهم کردن زمینه دریافت رضایت از اولیای دم و آزادی این زندانی انجام دادند.
 معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان با اشاره به صبر و متانت اعضای شورای حل اختلاف در جلسه های مکرر و حضور در منزل خانواده ی مقتول و استفاده از ظرفیت بزرگان و معتمدین استان اظهار داشت: خوشبختانه تلاش و کوشش و پیگیری های شبانه روزی این عزیزان نتیجه داد و اولیاء دم با گذشت از حق شرعی و قانونی خود از خون فرزند خود گذشتند و این زندانی محکوم به اعدام را مورد عفو قرار دادند و خانواده مقتول با حضور در یکی از دفترخانه های اسناد رسمی اهواز و اعلام رضایت، زندانی روز یکشنبه 12 اسفند ماه سال جاری پس از تحمل 15سال حبس، از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشت.

"زبیدی نیا" ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های ارزشمند اعضاء شورای حل اختلاف، بزرگان، ریش سفیدان و معتمدین در حل و فصل این پرونده بیان کرد: ترویج و گسترش فرهنگ صلح وسازش از مهمترین و مؤثرترین اهداف شورای حل اختلاف در کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از جرایم در جامعه می باشد که انصافاً اعضاء شورای حل اختلاف نقش سازنده و مؤثری در کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از جرایم داشتند و لازم است مورد تقدیر و حمایت بیشتری قرار بگیرند.

نظر خود را ثبت کنید

comment