رویدادی های صبری

رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان خبر داد؛

طی یک ماه؛ 3 خانواده داغدار از قصاص قاتل عزیزشان گذشتند

٠٨ دي ١٣٩٧
طی یک ماه؛ 3 خانواده داغدار از قصاص قاتل عزیزشان گذشتند

به همت شورای حل اختلاف شهرستان گنبد 3 نفر از محکومین به قصاص نفس طی یک ماه گذشته از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، " جعفری" گفت: به همت تلاش های خالصانه اعضای شعبه یازده صلحی شورای حل اختلاف گنبد کاووس استان گلستان و پس از برگزاری جلسات متوالی اولیاء دم 3 مقتول از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و بدون قید و شرط رضایت خود را اعلام کردند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان با اشاره به این سخن امام علی (ع) که عفو و گذشت سبب جلب رحمت الهی می شود، گفت: قطعاً قصاص حق اولیا دم است اما بخشش و گذشت نیکوتر است و لذتی که در گذشت است در انتقام نیست.

وی افزود: در راستای فریضه صلح و سازش و اصلاح ذات البین عزم خود را جزم کردیم تا ضمن نهادینه سازی این سنت الهی در جامعه، در راستای برقراری صلح و سازش اقدام نماید که به یاری خداوند این مهم تا حدودی محقق شد.
"جعفری" تصریح کرد: بدل شدن اختلافات و دشمنی ها به صلح و آشتی، رشد و شکوفایی کشور، جلوگیری از ورود بی رویه پرونده ها و طولانی شدن روند رسیدگی در محاکم قضایی را از جمله برکات وجود شورای حل اختلاف در جامعه است.

رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان تصریح کرد: نتیجه صلح و سازش در جامعه علاوه بر ایجاد امنیت روانی، اقتصادی، اجتماعی و قومی و قبیله ای موجب نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در جامعه می باشد.

نظر خود را ثبت کنید

comment