رویدادی های صبری

با تلاش اعضای شورای حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان صورت گرفت؛

پایان اختلاف و درگیری بین دو طایفه در سیب و سوران

٠٤ دي ١٣٩٧
پایان اختلاف و درگیری بین دو طایفه در سیب و سوران

درگیری و اختلاف بین دو طایفه در شهرستان سیب و سوران با تلاش رئیس حوزه قضایی، اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان به سازش ختم شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر به نقل از میزان، با ارجاع پرونده قتل، ایراد ضرب وجرح عمدی با اسلحه، تهدید، ورود به عنف پس از دو سال کشمکش بین طرفین جهت برقراری صلح و سازش و اخذ رضایت تلاش رئیس شورای حل اختلاف این شهرستان به همراه اعضای شورای حل اختلاف سیب و سوران در این زمینه آغاز شد.
 به محض ارجاع پرونده جلسات متعددی بین دو طرف برگزار شد که در نهایت مراسم صلح وسازش با حضور امام جمعه شهرستان، رئیس حوزه قضایی، رئیس شورای حل اختلاف شعبه دو سوران، امام جمعه سیب در محل مسجد جامع سیب برگزار شد.

در ادامه رئیس شورای حل اختلاف سیب و سوران ضمن اشاره به نتایج بسیار خوب گذشت و ایثار در جامعه طرفین را به سازش دعوت کرد که در نهایت تلاش اعضای شورای حل اختلاف، معتمدان، بزرگان و رئیس سفیدان در این زمینه به ثمر نشست و رضایت بی قید وشرط خود را از یکدیگر اعلام کردند.

"حجت الاسلام والمسلمین حمید رضا بندانی" رئیس شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان نیز ضمن قدردانی از تلاش اعضای شورا‌های حل اختلاف گفت: تلاش همکاران ما در این عرصه بسیار ارزشمند است و نتایج خوبی را در جامعه به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: توجه به ظرفیت بزرگان و ریش سفیدان در جهت پیشگیری از جرایم در این استان بسیار حایز اهمیت است به گونه‌ای که تاکنون پرونده‌های اختلافات طایفه‌ای فراوانی با استفاده از حضور این بزرگان به سازش ختم شده است.

رئیس شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: عملکرد و اقدامات شورای حل اختلاف نقش و تاثیر بسزایی در کاهش پرونده‌ها داشته و مهم و موثر بوده که انتظار می‌رود با توجه به این ماهیت، اعضای شورای حل اختلاف استان تلاش‌ها و عملکرد خود را بیش از گذشته تداوم بخشند.

نظر خود را ثبت کنید

comment