رویدادی های صبری

رییس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد:

ضرورت ایجاد تعامل مثبت و سازنده بین عدالت قضایی و عدالت سازشی

٢٦ آذر ١٣٩٧
ضرورت ایجاد تعامل مثبت و سازنده بین عدالت قضایی و عدالت سازشی

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: بایستی بین عدالت قضایی و عدالت سازشی یک تعامل مثبت و سازنده برقرار کرد و از توان و ظرفیت های نهادهای مردمی برای حل و فصل اختلافات نهایت استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "یداالله موحد" گفت: طی دوسال گذشته با ایجاد صلح و سازش 25 محکوم به قصاص، از اعدام رهایی یافته اند که این نشان دهنده روحیه بالای گذشت در بین مردم دیار کریمان است.

وی افزود: در دو سال گذشته با همکاری دادگستری استان و اداره کل زندان های استان توانسته ایم بیش از هزار و ششصد جلسه با هدف ایجاد صلح و سازش و با حضور شاکی و متشاکی برگزار کنیم.

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان کرمان خاطرنشان کرد: خروجی این جلسات منتهی به آزادی 984 زندانی در دو سال گذشته شده است که در این بین نقش خیرین، ستاد دیه و انجمن حمایت زندانیان برجسته است.

"موحد" تصریح کرد: در این جلسات با مذاکره با طرفین دعوا برای   913 زندانی تخفیف مجازات (جریمه و حبس) گرفته شده است.

وی تصریح کرد: بایستی بین عدالت قضایی و عدالت سازشی یک تعامل مثبت و سازنده برقرار کرد و از توان و ظرفیت های نهادهای مردمی برای حل و فصل اختلافات نهایت استفاده شود.

 رییس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: در مقطع کنونی کشور درگیر تراکم غیرقابل تصور از پرونده ها و اختلافات و مراجعات به دستگاه قضایی است و هر چه دستگاه قضایی توسعه و گسترش پیدا کند نمی تواند پاسخگوی مطلوب این حجم سنگین مراجعات باشد و نسخه شفابخش این قضیه اتکا به فرهنگ، تعالیم دین مبین اسلام در امر صلح و سازش می باشد که می تواند خیلی از مسائل را حل کند.

نظر خود را ثبت کنید

comment