رویدادی های صبری

رهایی یک محکوم به قصاص از چوبه دار به حرمت ماه محرم

٠٧ مهر ١٣٩٧
رهایی یک محکوم به قصاص از چوبه دار به حرمت ماه محرم

رئیس دادگستری اندیمشک گفت: یک جوان اندیمشکی که به قصاص محکوم شده بود؛ پس از گذشت ۲ سال با تلاش و کوشش اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر از میزان، خداکرم رحیمی بهمنیاری عنوان کرد: یک جوان ۲۰ ساله در سال ۹۵ در یک درگیری توسط یک جوان دیگر با ضربه چاقو به قتل رسید که بدنبال این درگیری و قتل تنش و نزاع مختلفی بین دو خانواده، عشایر و قبیله‌ای بوجود آمد، پس از رسیدگی به این پرونده، حکم قصاص  از سوی مراجع قضایی صادر شد.

وی افزود: برای پیشگیری از وقوع نزاع‌های مجدد و برقراری امنیت، صلح و آرامش پایدار در منطقه با ارجاع این پرونده به شورای حل اختلاف اندیمشک، نشست‌های متعددی برای صلح و سازش این دو خانواده و با استفاده از ظرفیت بزرگان، معتمدین، سران عشایر منطقه و مصلحین برگزار که خوشبختانه با تلاش و کوشش اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان و پس از طی چندین جلسه، خانواده مقتول به حرمت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از حق قصاص قاتل فرزند خود صرف نظر کرده و با اعلام رضایت، محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافت و این پرونده پس از ۲ سال با صلح و سازش و رضایت طرفین مختومه شد.

رحیمی بهمنیاری با اشاره به اهمیت روحیه صلح و سازش در جامعه اسلامی اظهار داشت: عفو و بخشش یک سنت حسنه و از ویژگی‌های مورد تاکید هر مسلمانی است و در این راستا دستگاه قضایی تلاش می‌کند این فرهنگ را تقویت کند.

رئیس دادگستری اندیمشک در ادامه بیان کرد: مختومه شدن پرونده‌های متعدد به صلح و سازش در این شهرستان نشان دهنده همراهی مردم برای برقراری امنیت روانی، گذشت و فرهنگ بالای شهروندان است که همواره پشتوانه واقعی دستگاه قضایی هستند.نظر خود را ثبت کنید

comment