رویدادی های صبری

رهایی زندانی محکوم به قصاص نفس با رضایت اولیای دم

٠٧ مهر ١٣٩٧
رهایی زندانی محکوم به قصاص نفس با رضایت اولیای دم

معاون قضایی و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان یزد از سازش یکی دیگر از پرونده‌ها با موضوع قتل عمد که مرتکب به قصاص نفس محکوم شده بود، در شورای حل اختلاف ویژه زندانیان شهرستان یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر از میزان، محمدرضا حداد معاون قضایی و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان یزد اظهار کرد: در پرونده تشکیل شده در شعبه ۳۱ شورای حل اختلاف شهرستان یزد (ویژه زندانیان) محکوم به قصاص نفس فردی ۲۸ ساله که در سال ۱۳۹۳ به اتهام قتل عمد دستگیر و پس از تفهیم اتهام با قرار قانونی روانه زندان شده بود که با پیگیری‌ها و مذاکرات انجام شده توسط اعضای این شعبه و با اخذ رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

این مقام قضایی افزود: ایجاد صلح و سازش از سفارشات دین مبین اسلام بوده و وظیفه شرعی، قانونی و اخلاقی هر فرد مسلمانی است که در حل اختلافات بین اصحاب دعوی تلاش کند، یکی از اهداف اولیه تأسیس شورا‌های حل اختلاف، حل اختلافات و اصلاح ذات البین است.

وی ضمن قدردانی از زحمات اعضا و کارکنان تمامی شورا‌های حل اختلاف سراسر استان گفت: اعضای شورا‌ها که از بین اقشار مختلف مردم انتخاب شده اند بدون کمترین چشم داشتی، بصورت افتخاری و خداپسندانه مشغول ارائه خدمات به شهروندان هستند.

نظر خود را ثبت کنید

comment