رویدادی های صبری

رئیس کل دادگستری استان بوشهر:

اگر فرهنگ گذشت، صبوری و صلح و سازش در جامعه نهادینه شود از وقوع بسیاری از جرائم و آسیب ها ی اجتماعی جلوگیری می‌شود

٠٧ بهمن ١٣٩٦
اگر فرهنگ گذشت، صبوری و صلح و سازش در جامعه نهادینه شود از وقوع بسیاری از جرائم و آسیب ها ی اجتماعی جلوگیری می‌شود

رئیس کل دادگستری استان بوشهرگفت : اگر فرهنگ گذشت، صبوری و صلح و سازش در جامعه نهادینه شود از وقوع بسیاری از جرائم و آسیب ها ی اجتماعی جلوگیری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر از بوشهر، دکتر علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر در نشست شورای قضایی و فرهنگی گفت: مهمترین اهداف ستاد صبر، گسترش فرهنگ صلح و سازش و عفو و گذشت در جامعه، ارتقا فرهنگ مدارا، مودت و همدلی، صبر و مهربانی در جامعه و اعتلای فرهنگ قانون مداری و احترام به حقوق دیگران در مقابل کارآمدی و کمک به دستگاه قضایی کشور در حل و فصل دعاوی و منازعات و کاهش نزاع و اختلاف می باشد.

دکتر جمادی در راستای برنامه ریزی برگزاری همایش ستاد استانی صبر گفت: می بایست با سیاست گذاری، برنامه ریزی و هماهنگ‌سازی نهادها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی، ائمه جماعات، گروه های مرجع افراد خیر و تاثیر گذار و فعلان صلح و سازش در استان و شناسایی ظرفیتهای بالقوه و بالفعل موجود در زمینه فعالیت این ستاد گام برداشت.

وی با تاکید بر پیشگیری از وقوع جرم در جامعه افزود : اگر فرهنگ گذشت و صبوری و صلح و سازش در کشور نهادینه شود از وقوع بسیاری از جرائم و آسیب ها ی اجتماعی جلوگیری می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین ثاتیان نژاد معاون فرهنگی دادگستری کل استان بوشهر نیز در این نشست، دستورالعمل برگزاری همایش ملی ستاد صبر در استان بوشهر را جهت برنامه ریزی و هماهنگی هر چه بهتر بین اعضای شورای قضایی و سازمان های تابعه و نحوه اجرای کمی و کیفی همایش ارائه نمود که بین اعضای شورای قضایی تبادل نظر شد .

این همایش با مشارکت اعضای شورای قضایی استان برگزار می شود که در این نشست مقرر گردید از ائمه جماعات ، استاندار، خیرین استان ، فعالان عرصه صلح و سازش در استان ، افراد تاثیر گذار در استان، بزرگان و سازمان های مردم نهاد در این همایش دعوت به عمل آید و در پایان این همایش از فعلان صلح و سازش در استان تقدیر گردد.

نظر خود را ثبت کنید

comment