رویدادی های صبری

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهکیلویه و بویر احمد:

ظرفیت ممتاز روحانیون و ریش سفیدان استان برای جلوگیری از افزایش پرونده های قضایی و تحقق فرهنگ صلح و بخشایش

٢٠ دي ١٣٩٦
ظرفیت ممتاز روحانیون و ریش سفیدان استان برای جلوگیری از افزایش پرونده های قضایی و تحقق فرهنگ صلح و بخشایش

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ظهر چهارشنبه در این آیین گفت: مشارکت مردم در حوزه های اجتماعی حرکتی ارزشمند است و برای توسعه استان راهی جز مشارکت نخبگان وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، محمد کاظم نظری که در نخستین همایش صبر در استان کهکیلویه و بویر احمد سخن می گفت، اظهار داشت: وجود درصد زیادی از فارغ التحصیلان در استان، حرکت به سمت مسائل تحقیقاتی را طلب می کند و باید از ظرفیت های آموزشی و تحقیقاتی این حوزه نیز استفاده شود.

نظری گفت: ضرورت دارد که حرکت های علمی و تحقیقاتی به نحو بهتری شکل بگیرد و نقش حوزه های مختلف در آسیب ها بررسی شود و نسبت به هدفگذاری صحیح برای رفع آسیب ها اقدام شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مسائل قومی و قبیله ای در حوزه برتری جویی نسبت به همدیگر را آسیب دانست و بیان کرد: ظرفیت مثبت مسائل قومی، بهره گیری از آن برای رفع مشکلات، صلح و سازش است.

نظری وجود نخبگان، ریش سفیدان و روحانیت استان را یک ظرفیت مناسب برای جلوگیری از افزایش پرونده های قضایی و تحقق بخشی به صلح و سازش دانست.

وی بر تقویت فعالیت های دستگاه ها در این حوزه  تاکید کرد و گفت: در گذشته نه چندان دور پرونده های قضایی در استان بسیار کم  بود و از مهمترین عوامل آن، بهره گیری از ظرفیت بزرگان و ریش سفیدان برای حل مسائل بود.

نظر خود را ثبت کنید

comment