رویدادی های صبری

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

در آستانه سالروز ولادت امام رضا (ع) یک محکوم به قصاص در بندرعباس پس از ۱۲ سال آزاد شد

١٨ خرداد ١٤٠١
در آستانه سالروز ولادت امام رضا (ع) یک محکوم به قصاص در بندرعباس پس از ۱۲ سال آزاد شد

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: در آستانه سالروز ولادت امام رضا (ع) و با اعلام رضایت اولیای دم، یک زندانی محکوم به قصاص پس از تحمل ۱۲ سال حبس بخشیده شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "مجتبی قهرمانی" اظهار کرد: همزمان با دهه کرامت و در آستانه سالروز ولادت امام رئوف حضرت امام رضا (ع) با پیگیری اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس و اعلام رضایت اولیای دم، یک زندانی محکوم به قصاص پس از تحمل ۱۲ سال حبس، بخشیده شد.

قهرمانی در ادامه افزود: این هشتمین سازش در پرونده‌های قصاص استان هرمزگان طی سال جاری است که با تلاش و پیگیری اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس و در پی برگزاری نشست های متعدد صلح و سازش در آستانه میلاد باسعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت ثامن الحجج (ع) موجب شد تا اولیای دم با تأسی از سیره آن امام همام از قصاص محکوم این پرونده بگذرند.

وی همچنین با بیان اینکه اشاعه فرهنگ صلح وسازش و اعمال عفو و گذشت یکی از اصول بنیادین در فرهنگ اسلامی است که دستگاه قضایی نیز به منظور گسترش آن در سطح جامعه تلاش می کند از اعلام رضایت اولیای دم و تلاش و پیگیری اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس برای برقراری صلح و سازش در این پرونده قدردانی کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان افزود: در راستای تأکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر لزوم تحکیم مشارکت گروه‌های مختلف مردمی در اصلاح ذات‌البین و ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های قضایی، از فروردین ماه ۱۴۰۱ کارگروه‌های استانی و شهرستانی پیگیری صلح و سازش در پرونده‌ها قصاص در دستگاه قضایی استان هرمزگان تشکیل شده و اعضای این گروه ها به صورت مستمر ضمن تفکیک، رصد و پایش پرونده‌های قصاص با استفاده از ظرفیت علما، روحانیون، متنفذان و معتمدان محلی و خیران و نهادهای مردمی به منظور اصلاح ذات البین و ایجاد مصالحه تلاش می‌کنند.

نظر خود را ثبت کنید

comment