رویدادی های صبری

دبیر ستاد ملی صبر:

پویش به حرمت علی (ع) می بخشم موجب رهایی ۴۹ محکوم از قصاص و آزادی ۶۹۲ زندانی در ماه رمضان شد

٢٧ ارديبهشت ١٤٠١
پویش به حرمت علی (ع) می بخشم موجب رهایی ۴۹ محکوم از قصاص و آزادی ۶۹۲ زندانی در ماه رمضان شد

دبیر ستاد ملی صبر از رهایی ۴۹ محکوم از قصاص نفس در سراسر کشور در قالب پویش ( به حرمت علی (ع) می بخشم) و در ماه مبارک رمضان سال ۱۴۰۱خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "ابوالفضل محبی" درخصوص راه اندازی پویش «به حرمت علی (ع) می بخشم» و تاثیر آن بر ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های اختلافات و آزادی زندانیان، اظهار کرد: با توجه به اهمیت و تاثیرگذاری صلح و سازش به ویژه در پرونده های قصاص نفس و پایگاه دینی، مذهبی و فرهنگ ملی ایرانیان در خصوص اهمیت صلح و سازش و سیاست های قوه قضاییه مبنی بر ایجاد سازش در پرونده ها؛ ستاد مردم نهاد صبر به عنوان یکی از بازوهای سازشی قوه قضاییه با استفاده ازظرفیت های مردمی از قبیل ریش سفیدان، معتمدین و صلح یاران پویش سراسری #به_حرمت_علی_(ع)_میبخشم را ایجاد کرد.

وی افزود: در قالب این پویش و با کمک بخش‌های مختلف از جمله دادگستری‌ها، مرکز توسعه حل اختلاف کشور اعضاء و کارکنان شوراهای حل اختلاف و تمامی مراجع قضایی به نتایج خوبی در زمینه آزادی زندانیان به خصوص در ماه مبارک رمضان دست پیدا کردیم.

دبیر ستاد ملی صبر با اعلام  این موضوع که در ماه مبارک رمضان سال جاری در راستای پویش «به حرمت علی (ع) می بخشم» در سراسر کشور ۴۹ زندانی محکوم به قصاص با اخذ رضایت قطعی از اولیای دم آزاد شدند، اضافه کرد: در این زمینه استان خوزستان بیشترین میزان جلب رضایت اولیای دم با ۱۱ مورد را کسب کرد.

محبی عنوان کرد: همچنین این پویش در ماه مبارک رمضان موجب آزادی ۶۹۲ زندانی مالی با مبلغ اهدایی حدود ۱۸ میلیارد تومان شد.

وی گفت: با تاثیرات این پویش در ۵ هزار و ۲۵۸ فقره پرونده با کسب رضایت از شکات صلح و سازش ایجاد شده است.

دبیر ستاد ملی صبر در ادامه اعلام کرد: ۴۷۴ پرونده مهم طایفه ای و نزاع دسته جمعی کثیرالشاکی در قالب این پویش با صلح و سازش مختومه شد که بیشترین آمار در این زمینه را استان های سیستان بلوچستان و اصفهان به خود اختصاص داده اند.


نظر خود را ثبت کنید

comment