رویدادی های صبری

دبیر ستاد صبر استان کرمان:

هیات‌های صلح در شعب حل اختلاف ویژه زندان‌های کرمان فعال شدند

٢٢ شهريور ١٤٠٠
هیات‌های صلح در شعب حل اختلاف ویژه زندان‌های کرمان فعال شدند

رئیس شورا‌های حل اختلاف و دبیر ستاد صبر استان کرمان از تشکیل هیأت‌های صلح جهت اخذ رضایت در پرونده‌های قصاص در شعب ویژه زندان استان کرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، «مهدی تقی زاده»  از تشکیل هیأت‌های صلح جهت اخذ رضایت در پرونده‌های قصاص در شعب ویژه زندان استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر کاهش جمعیت کیفری زندانیان، یکی از اولویت‌های اصلی دستگاه قضایی به شمار می‌رود و شایسته است با دعوت از اولیاء دم و محکومین به قصاص و انجام مذاکرات میان طرفین موجبات آزادی مددجویان زندان‌ها فراهم گردد.

رئیس شورا‌های حل اختلاف در جلسه‌ای با حضور روسای شعب ویژه زندان افزود: هیات‌های صلح در شعب ویژه زندان با همراهی و استفاده از ظرفیت معتمدین محلی، متنفذان وخیرین تشکیل می‌گردد تا بتوانند برای پرونده‌های زندانیانی که منتظر اجرای حکم قصاص هستند گام‌های موثری بردارند.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین اهداف تشکیل هیات‌های صلح با محوریت شورا‌های حل اختلاف ویژه زندان علاوه بر گسترش فرهنگ صلح، کاستن از جمعیت کیفری زندان‌ها است.

تقی زاده مهمترین اولویت ستاد استانی صبر را پیگیری اصلاح ذات البین میان اصحاب دعوا دانست و ادامه داد: یکی از اولویت‌های دستگاه قضا ایجاد صلح و سازش جهت حل اختلاف پرونده‌های قتل است.

وی عنوان کرد: ستاد صبر در استان به منظور ترویج فرهنگ گذشت و بخشایش راه اندازی شده است و تلاش می‌شود که این ستاد با کمک شورا‌های حل اختلاف زمینه مصالحه دعاوی مهم همچون قتل و کمک به آزادی زندانیان را فراهم آورد.

دبیر ستاد صبر استان کرمان یادآور شد: ضروری است برای تحقق صلح و سازش در پرونده‌های قتل از طریق مذاکره و میانجی گری تلاش مضاعف صورت گیرد تا شاهد کاهش آمار جمعیت کیفری و محکومین به قصاص باشیم.

نظر خود را ثبت کنید

comment