رویدادی های صبری

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کردستان خبر داد :

صلح و سازش دو طایفه در شهرستان دیواندره پس از 15 سال

٢٥ خرداد ١٤٠٠
صلح و سازش دو طایفه در شهرستان دیواندره پس از 15 سال

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کردستان در امور شوراهای حل اختلاف از سازش دو طایفه زارعی و محمدی در دیواندره پس از 15 سال با میانجی گری مسئولان قضایی و معتمدین محلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان کردستان، "بهادر اسدی" در این باره اظهار داشت: دو طایفه قدیمی از توابع شهرستان دیواندره که سال‌ها با هم اختلاف داشتند با تلاش و پیگیری‌های موثر و مداوم شوراهای حل اختلاف این شهرستان با یکدیگر مصالحه نمودند و به اختلافات خود پایان دادند.

وی افزود : دو طایفه زارعی و محمدی در شهرستان دیواندره بیش از 15 سال بود که با یکدیگر اختلاف داشته اند و منجر به تشکیل پرونده‌های متعدد از جمله تیراندازی، سوءقصد، ضرب و جرح عمدی، نزاع دسته جمعی، توهین و ... شده بود و هر روز نیز این اختلاف‌ها شدت می‌یافت، سرانجام با میانجی گری شوراهای حل اختلاف و سایر نهاد‌های مردمی و معتمدین و بزرگان، طی مراسمی با هم سازش نمودند.

اسدی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش‌های مؤثر اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان بر حل و فصل این اختلاف اظهار داشت: شورا‌های حل اختلاف در حل و فصل دعاوی و اختلافات بین مردم نقش مهم و مؤثری داشته و خوشبختانه تاکنون در این زمینه نیز توفیقات بسیاری حاصل گردیده است .

نظر خود را ثبت کنید

comment