رویدادی های صبری

رهایی زن قاتل از قصاص با تلاش شورای حل اختلاف استان تهران

١٧ فروردين ١٤٠٠
رهایی زن قاتل از قصاص با تلاش شورای حل اختلاف استان تهران

با تلاش‌های بسیار قاضی و اعضاء شعبه شماره ۳۰۴۷ مجتمع شهید کچویی شورای حل اختلاف تهران مستقر در زندان زنان شهرری و اخذ رضایت از اولیاء دم قاتل پس از ۱۰ سال از قصاص نفس رهایی یافت.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، قربانیان سرپرست مجتمع شهید کچویی شورای حل اختلاف تهران (ویژه زندان) اظهار داشت: براساس اعلام معاون ارجاعی در امور زندان زنان شورای حل اختلاف تهران، زنی که به جرم مشارکت در قتل عمدی همسر خود از تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۰ به مدت قریب ۱۰ سال در حبس به سر می‌برد و حکم قصاص او صادر شده بود از زندان آزاد شد.

وی تصریح کرد: از آن زمان تا به امروز و پس از برگزاری جلسات متعدد دادگاه که مددجو در تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۹۲ به موجب حکم صادره از شعبه ۲ دادگاه کیفری یک استان تهران به قصاص نفس محکوم گردیده و این حکم در شعبه ۶ دیوان عالی کشور ابرام می‌گردد.

سرپرست مجتمع شهید کچویی شورای حل اختلاف تهران تصریح کرد: اعضای شورای حل اختلاف با استعانت از خداوند قادر متعال و تلاش‌های بسیار و انجام نشست‌های متعدد با اولیاء دم در جهت گذشت از قصاص و مصالحه اقدام نمودند که در نتیجه با اخذ رضایت از اولیاء دم و گذشت ایشان از حقوق شرعی و قانونی خود، مددجو پس از ۱۰ سال از چوبه دار رهایی یافت.

وی گفت: مصالحه و گذشت در این پرونده که در تلاش برای اخذ رضایت احد از اولیاء دم فوت نموده و حق قصاص به ورثه وی به ارث رسیده و تعداد اولیاء دم به یکباره افزایش می‌یابد و علی رغم گذشت تعدادی از اولیاء دم، ۳ نفر از ایشان خواهان اجرای حکم قصاص می‌گردند و در نتیجه در تیر ماه سال ۱۳۹۷ پرونده از سوی دادسرای ناحیه ۲۷ برای استیذان به دادستانی ارسال می‌گردد.

قربانیان خاطرنشان کرد: پرونده مزبور، پیچیدگی‌های زیادی داشت که اعضای شورای حل اختلاف با تلاش و پیگیری‌های مداوم رضایت اولیاء دم را اخذ نمودند؛ این پرونده نمونه‌ای از خدمات خالصانه و تأثیر مثبت عملکرد شورای حل اختلاف در جهت گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه می‌باشد.

نظر خود را ثبت کنید

comment