رویدادی های صبری

رئیس شورای حل اختلاف کرمانشاه خبر داد:

رهایی یک محکوم به قصاص از چوبه دار با تلاش ستاد تالیف قلوب کرمانشاه

٠٩ اسفند ١٣٩٩
رهایی یک محکوم به قصاص از چوبه دار با تلاش ستاد تالیف قلوب کرمانشاه

رئیس شورای حل اختلاف کرمانشاه از رهایی یک محکوم به قصاص از چوبه دار با تلاش ستاد تالیف قلوب این استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر به نقل از میزان، "جبار تجاری" گفت: در سال ۱۳۹۴ به دلیل اختلاف بین دو طایفه در روستا‌های توابع هرسین متاسفانه نزاع و درگیری صورت می‌گیرد و منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن تعدادی از ساکنین روستا می‌شود.

وی ادامه داد: این موضوع به حدی جدی و فراگیر می‌شود که آسیب و ضرر و زیان فراوانی به اهالی روستا و منازل و دام و اراضی می‌شود و اختلاف‌ها روز به روز گسترده می‌شود.

رئیس شورای حل اختلاف کرمانشاه خاطرنشان کرد: پس از تشکیل پرونده‌های اولیه و گزارش پاسگاه انتظامی و ورود دستگاه قضایی، قاتل شناسایی و دستگیر و ضمن اعتراف این پرونده منجر به صدور رای قصاص شده که با درخواست خانواده قاتل و دستور دادستانی محترم این پرونده در شعبه ۴۴ ستاد تالیف قلوب استان کرمانشاه (سازش در قتل) به جریان افتاده و فعالیت همکاران این شعبه برای اتمام دادن به این اختلاف و تلاش جهت بازگشت آرامش به منطقه به صورت گسترده انجام می‌پذیرد.

وی ادامه داد: مجموعه توسعه حل اختلاف استان کرمانشاه با همکاری متنفذین و تشکیل جلسات متعدد رضایت بی قید وشرط خانواده مقتول را نسبت به متهم اخذ و با دعوت مردم و اهالی این روستا به حفظ آرامش و گذشت مجددا زندگی را به جریان انداخته و به احترام امیر المومنین علی (ع) در ایام ماه مبارک رجب از قصاص قاتل فرزند خود گذشت کردند.

نظر خود را ثبت کنید

comment