رویدادی های صبری

رییس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

برقراری صلح و سازش در نزاع هفت ساله ۲ طایفه در میناب

٢٧ ارديبهشت ١٣٩٩
برقراری صلح و سازش در نزاع هفت ساله ۲ طایفه در میناب

رییس دادگستری استان هرمزگان گفت: درگیری و اختلاف هفت ساله بین دو طایفه بزرگ در شهرستان میناب با میانجیگری دستگاه قضایی به صلح و سازش منجر شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر به نقل از میزان، "علی صالحی" اظهار کرد: با پیگیری مجدانه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میناب و میانجیگری شورای حل اختلاف استان هرمزگان و جمعی از معتمدین محلی، درگیری و نزاع بین دو طایفه بزرگ میرزایی و شهدوستی در شرق استان پس از هفت سال به صلح و سازش منجر شد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: متأسفانه طی هفت سال اخیر و در نتیجه اختلافات و درگیری‌های موجود بین طرفین، چهار نفر کشته و چندین مورد نزاع منتهی به صدمات بدنی عمدی به وقوع پیوست که سرانجام با عنایت خداوند متعال و همزمان با ایام پرفضیلت ماه مبارک رمضان طی مراسمی در راستای احیای سنت حسنه صلح و سازش، اختلافات بین این دو طایفه خاتمه یافت.

وی در ادامه افزود: پس از ارجاع پرونده نزاع دو طایفه مذکور به شورای حل اختلاف استان هرمزگان، به منظور ایجاد مصالحه، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میناب، اعضای شورای حل اختلاف و ریش سفیدان و معتمدین محلی وارد عمل شده و پس از برگزاری چندین جلسه و ارائه توصیه‌های لازم به اصحاب دعوی با میانجیگری بین سران طوایف، صلح و سازش را برقرار نمودند و طرفین پرونده نیز با اعلام گذشت، هم قسم شدند که از این به بعد در کنار یکدیگر با صلح و صفا زندگی کنند و کینه و کدورت‌های پیش آمده را از بین ببرند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان گذشت این دو طایفه را اقدامی درخور تحسین و در تأسی از سیره معصومین (علیهم السلام) برشمرد و از تلاش و کوشش دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میناب، مسئولان و اعضای شورای حل اختلاف و همچنین معتمدین و ریش سفیدان محلی در برقراری صلح و سازش قدردانی کرد و از عموم مردم خواست تا در کنار دستگاه قضایی و شورا‌های حل اختلاف در ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش در سطح جامعه همکاری و تعامل داشته باشند.

وی در پایان تأکید کرد: با توجه به نگاه ویژه رییس قوه قضاییه مبنی بر لزوم بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه و تأکید در خصوص استفاده از ظرفیت شورا‌های حل اختلاف در فصل خصومات و اصلاح ذات البین، دستگاه قضایی استان هرمزگان با جدیت و ملاحظه ظرفیت‌های قانونی این موضوع را در دستور کار ویژه خود قرار داده است.

نظر خود را ثبت کنید

comment