رویدادی های صبری

رییس دادگستری شهرستان البرز خبر داد:

آزادی ۲۸ زندانی جرایم غیرعمد در شهرستان البرز با کمک‌های خیرین

٢٧ ارديبهشت ١٣٩٩
آزادی ۲۸ زندانی جرایم غیرعمد در شهرستان البرز با کمک‌های خیرین

رییس دادگستری شهرستان البرز گفت: سال گذشته تعداد ۲۸ زندانی جرایم غیرعمد در شهرستان البرز با کمک‌های مالی خیرین آزاد شدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "محمود محمودخانی" در برنامه تلویزیونی "نفس ماه" گفت: احسان و نیکوکاری یک گرایش فطری و غریزی در انسان است که در بین تمام جوامع وجود دارد و در آیات الهی نیز به این موضوع فراوان اشاره شده است.

وی افزود: یکی از مصادیق کار خیر و احسان کمک به زندانیان مالی و جرایم غیرعمدی است که از روی غفلت، نا آگاهی و ناخواسته و گاهی شرایط اجتماعی و نوسانات اقتصادی گرفتار شده اند.

رییس دادگستری شهرستان البرز در ادامه بیان داشت: حبس و زندانی شدن به ویژه در جرایم غیرعمد برای جامعه آسیب‌های جبران ناپذیری را به دنبال دارد، پس باید نگاه جامعه به این موضوع تغییر کند و مردم باید بدانند که زندان در بسیاری از موارد جای مناسبی برای اصلاح و تربیت افراد نیست.

این مقام قضایی استان تصریح کرد: جشن گلریزان در سال‌های گذشته با حضور خیرین در شهرستان البرز بسیار باشکوه برگزار شد و کمک‌های قابل توجهی نیز به منظور آزادی زندانیان جرایم غیرعمد جمع آوری می‌شد که به دلیل شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت شیوه نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، برگزاری جشن گلریزان همانند قبل امکان پذیر نیست.

محمودخانی همچنین گفت: سال گذشته تعداد ۲۸ زندانی جرایم غیرعمد در شهرستان البرز با کمک‌های مالی خیرین آزاد شدند که از میزان بدهی آن‌ها مبلغ ۷ میلیارد ریال از سوی ستاد دیه استان در قالب وام و کمک‌های بلاعوض و همچنین بالغ بر ۲ میلیارد ریال از سوی خیرین پرداخت شد.

وی اذعان داشت: هم اکنون نیز تعداد ۲۵ نفر از زندانیان مالی و جرایم غیرعمد شهرستان البرز با بدهی بیش از ۲۰ میلیارد ریال در زندان‌های استان نیازمند کمک‌های مالی خیرین هستند.

رییس دادگستری شهرستان البرز افزود: همچنین در ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و عید نوروز نیز تعداد ۷ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد این شهرستان با کمک پانصد میلیون ریالی خیران از زندان آزاد شدند.

محمودخانی خاطرنشان کرد: مردم شریف شهرستان البرز همیشه با نیت‌های الهی در انجام کار‌های خیرخواهانه پیش‌قدم هستند و در اجرای طرح رزمایش کمک مومنانه نیز به خوبی مشارکت داشتند و کمک‌های قابل توجهی در این شهرستان جمع آوری شد و امیدواریم سال جاری نیز همانند گذشته در بحث آزادی زندانیان این شهرستان حضور فعال داشته باشند تا با کمک‌های مالی آن‌ها موجبات آزادی زندانیان شهرستان البرز فراهم شود.


نظر خود را ثبت کنید

comment