رویدادی های صبری

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

تحقق صلح و سازش در پرونده قتل عمد همزمان با میلاد با سعادت حضرت علی (ع) / رهایی زندانی محکوم به قصاص پس از تحمل ۸ سال حبس

١٩ اسفند ١٣٩٨
تحقق صلح و سازش در پرونده قتل عمد همزمان با میلاد با سعادت حضرت علی (ع) / رهایی زندانی محکوم به قصاص پس از تحمل ۸ سال حبس

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام صلح و سازش در یک فقره پرونده قتل عمد، از رهایی زندانی محکوم به قصاص پس از تحمل ۸ سال حبس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "صالحی" گفت: در آستانه میلاد باسعادت اسوه عدالت و جوانمردی، امیرالمومنین حضرت علی (ع)، با تلاش اعضای شورای حل اختلاف ویژه زندان مرکزی بندرعباس، یک فقره پرونده قتل عمد منجر به صلح و سازش شد و زندانی محکوم به قصاص پس از تحمل ۸ سال حبس از مجازات رهایی یافت.

وی در خصوص جزئیات این پرونده اظهار داشت: در سال 1389 پرونده‌ای با موضوع قتل عمد در یکی از شعب کیفری استان هرمزگان مطرح گردید و پس از طی مراحل رسیدگی منجر به صدور حکم قصاص شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه افزود: در پی صدور این حکم، اعضای شورای حل اختلاف ویژه زندان مرکزی بندرعباس بر اساس وظیفه ذاتی خود بلافاصله و در راستای نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش، تلاش‌های بی وقفه خود را آغاز کردند و پس از برگزاری چندین جلسه با حضور اولیاء دم، خوشبختانه این کوشش‌ها به بار نشست و منجر به جلب رضایت برای این جوان ۳۲ ساله شد.

وی اظهار داشت: با رویکرد جدید دستگاه قضایی و تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه در خصوص لزوم ارجاع پرونده‌های با قابلیت صلح و سازش به شورا‌های حل اختلاف، خوشبختانه این مجموعه به موفقیت‌های مهمی در این عرصه دست یافته است.


نظر خود را ثبت کنید

comment