رویدادی های صبری

رئيس دادگستری و شوراهای حل اختلاف سردشت خبر داد:

صلح و سازش در پرونده قتل عمد در سردشت

٢٢ دي ١٣٩٨
صلح و سازش در پرونده قتل عمد در سردشت

رئيس دادگستری و شوراهای حل اختلاف سردشت گفت: با ميانجی گری اعضای شعبه سوم شورای حل اختلاف سردشت و همياری و همكاری روحانيون و معتمدين محلی پرونده قتل عمد با جلب رضايت از اوليای دم منجر به صلح و سازش گرديد.

به گزارش روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان آذربايجانغربی، "كشاوری" با اعلام اين خبر گفت: در پی ارجاع پرونده قتل عمد به شعبه سوم شورای حل اختلاف اين شهرستان، اعضاء اين شورا پس از تشكيل چندين جلسه صلحی و با استفاده از ظرفيت روحانيت و معتمدين محلی به حول و قوه الهی موفق شدند رضايت اوليای دم را جلب نمایند و در جلسه ای كه در دادگستری اين شهرستان تشكيل يافته بود صورتجلسه سازش را تنظيم و به امضای اولياء دم و خانواده محكوم عليه برسانند.

اين مقام مسئول در دادگستری شهرستان سردشت در اين جلسه با بيان آثار و عواقب دنيوی و اخروی عفو و گذشت و ضرورت ترويج اين سنت حسنه در جامعه اسلامی طی سخنانی از اهتمام و تلاش های شبانه روزی افراد موثر در صلح و سازش حاصله به ویژه اعضای شعبه سوم شورای حل اختلاف اين شهرستان، معتمدين و خانواده مرحوم تقدير و تشكر کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سردشت نيز در جلسه صلح و سازش، ايثار و گذشت اولياء دم را امری خدا پسندانه و بزرگ برشمرد و با تاكيد بر رعايت حقوق صغار مرحوم تصريح كرد: خانواده محترم مقتول با گذشت خود ضمن اعطاء حيات انسانی به قاتل نادم، زمينه توسعه و گسترش صلح و سازش در جامعه را فراهم كردند و انشاء الله خداوند متعال اجر و پاداش ايشان را خواهد داد.

گفتنی است در پايان اين جلسه صلحی اوليای دم و كليه حاضرين با امضای صورت جلسه نهايی سازش با در آغوش گرفتن يكديگر و طلب حليت، اشك شوق ريختند.


نظر خود را ثبت کنید

comment