رویدادی های صبری

رئیس کل دادگستری زنجان خبر داد:

نجات محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم در محل اجرای حکم

١٤ مرداد ١٣٩٨
نجات محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم در محل اجرای حکم

رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: با تلاش و میانجیگری همکاران دادسرا حاضر در محل اجرای حکم، اولیاء دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و قاتل با ابراز ندامت و پشیمانی به آغوش گرم خانواده بازگشت.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی" از رهایی یک محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم پای چوبه دار خبر داد.

رییس شورای قضایی استان زنجان در تشریح این پرونده اظهار داشت: مقتول درسال ۱۳۸۷ از ناحیه سر به قتل می‌رسد که پس از آن متهم با توجه به قرائن موجود به قتل اعتراف و بازداشت می‌شود. پس از تحمل ۱۱ سال حبس در آستانه اجرای حکم قصاص قرار گرفته بود که با تلاش همکاران قضایی و اداری دادسرای زنجان در محل اجرای حکم در زندان مرکزی زنجان و اخذ رضایت اولیای دم زندگی دوباره یافت.

وی اضافه کرد: پس از صدور حکم قصاص قاتل در شعبه یک کیفری استان زنجان و تأیید از سوی شعبه ۱۱ دیوانعالی کشور، حکم در هشت مرداد ماه در مرحله اجرا  بود که با تلاش و میانجیگری همکاران دادسرا حاضر در محل اجرای حکم اولیاءدم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و قاتل با ابراز ندامت و پشیمانی به آغوش گرم خانواده بازگشت.

نظر خود را ثبت کنید

comment