رویدادی های صبری

مشاور معاون فرهنگی قوه قضاییه در همایش خادمیاران رضوی خبر داد :

استفاده از ظرفیت هسته های جهادی برای احقاق حقوق عامه

٢٠ تير ١٣٩٨
استفاده از ظرفیت هسته های جهادی برای احقاق حقوق عامه

مشاور معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: حضور هسته های جهادی برای احقاق حقوق عامه و کمک به ماموریت های قوه قضاییه پررنگ می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "حمیدرضا رستمی" در همایش خادمیاران رضوی و اعضای هسته های جهادی حوزه های قضایی استان در گرگان گفت: یکی از عللی که سبب مغفول ماندن وظیفه قوه قضاییه در احیای حقوق عامه در سال های گذشته بوده، نبود هسته های جهادی نخبگان است.

حمیدرضا رستمی افزود: نخبگان برای مطالبه حقوق عامه و ورود به این حوزه می توانند به قوه قضاییه کمک کنند.

وی ادامه داد: هسته های جهادی باید همه مردم را در انجام برنامه ها و اقدامات فرهنگی دخیل کنند که نتیجه آن فراگیری و اثرگذاری برنامه های فرهنگی خواهد بود.

مشاور معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: ایجاد جهش در سلامت، کارآمدی دستگاه قضایی و ارتقای روحیه خدمت به ارباب رجوع از دیگر مواردیست که هسته های جهادی می تواند اثرگذار باشد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که کار جهادی به معنای کار بی قانونی نیست گفت: در کار جهادی نباید بی منطق عمل کرد زیرا می تواند به ضدارزش تبدیل شود.

رستمی ادامه داد: ما با تفکر بسیج جنگ را در مقابل دنیا اداره کردیم و این کار بسیج قابل تکرار است و باید این هنر را داشته باشیم که مردم را به میدان پیشرفت و حرکت به سمت تعالی و نقش آفرینی برای حل مشکلات دعوت کنیم.

مشاور معاون فرهنگی قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود به بزرگداشت عفاف و حجاب هم اشاره کرد و گفت: ۲۸ دستگاه در قانون عفاف و حجاب نقش دارند و به وظایف و احکام خود عمل نمی‎کنند و ما نیز از منظر نظارت و احیای حقوق عامه مطالبه نمی‎کنیم.

رستمی افزود: هر کدام ما در مقام‎های خانواده و اجتماعی اگر به تکالیف خود قیام کنیم وضعیت عفاف و حجاب این گونه نخواهد بود.   

هسته های جهادی تلاش برای گسترش فرهنگ و سبک زندگی اسلامی          
سرپرست معاونت فرهنگی دادگستری گلستان نیز در این همایش گفت: در استان حدود 50 هسته جهادی تشکیل شده که بیش از 350 قاضی و کارمند با عضویت در این هسته های جهادی برای کارهای فرهنگی برنامه ریزی و تلاش می کنند.
حجت الاسلام مهدی قاسمی وناجمی افزود: در این هسته های جهادی تلاش برای گسترش فرهنگ و سبک زندگی اسلامی در بین کارکنان و خانواده های آنان و سپس در سطح جامعه تلاش می کنیم.
قاسمی وناجمی ادامه داد: در همایش امروز به دنبال بررسی بسترها و ظرفیت های جهادگران دستگاه قضایی و خادمیاران رضوی در راستای بهبود، ارتقا و اثرگذاری برنامه ها و اقدامات فرهنگی در سطح استان هستیم.         

نظر خود را ثبت کنید

comment